Реостат вентилятора пічки

Реостат, резистор вентилятора печі

     Реостат вентилятора пічки або як його ще називають – резистор, є важливим елементом усіх електричних кіл автомобіля. Авторозбірка багатьох німецьких машин дозволяє підібрати відмінні запчастини, які можна встановити практично на кожен транспортний засіб, дещо його допрацювавши. У результаті такі деталі виходять навіть кращих нових, а прослужити зможуть на їхньому рівні або навіть довше.

Основні особливості реостатів

    Головним елементом в електронному ланцюзі можна без сумнівів назвати саме резистор, який створює опір. З моменту його винаходу та створення, ще не знайдено аналога такої маленької, але важливої ​​частини і замінити в електричному ланцюзі її нічим.

    Саме так відбувається і з електроустановкою мотора вентилятора пічки, де резистори є основні та додаткові, що регулюють частоту оборотів. Навіть вихід одного з них може призвести до виходу системи з ладу та неправильного функціонування.

     Сам по собі, реостат вентилятора пічки зазвичай знаходиться під панеллю приладів, у місці де зосереджені компоненти обігрівальної системи або кондиціонера. Ремонт резистора вентилятора грубки справа поширена - розбирання показує, що може вийти з ладу сама деталь, а також потрібно звертати увагу на шланги низького тиску. Набагато гірша справа із заміною електродвигуна, який, втім, можна купити б/в, але оригінальний і користуватися ним ще довгий час.

Інструкція із заміни резистора печі

     При ремонті або заміні, дуже важливо звернути увагу на офіційне маркування реостату, яке написане безпосередньо на його корпусі. Для заміни підійде тільки аналогічний, який найкраще виконуватиме покладені на нього завдання. Проте народним умільцям вдається підлаштувати практично будь-яку деталь, яка змінюється та доповнюється вручну, пайкою чи іншою модернізацією. Тим, хто не бажає випробовувати долю, краще придбати оригінальну запчастину, хоч і б/в, яка точно підійде на заміну старій.

    Все також через те, що є автомобілі, які не мають додаткових резисторів, коли на платі є лише три дроти. Цей вид найбільш складний в ремонті, дорогий і трудомісткий, але вибираючи аналогічний і працездатний, можна уникнути поломок. Заміну або ремонт реостату слід завершити промиванням вентилятора, після чого вже можна приступати до перевірки функціонування всієї системи.