Гальмівний супорт задній

Задні гальмівні супорти

     Справна робота всіх систем, пристроїв та вузлів автомобіля надає комфорт при пересуванні, а також безпеку та відмінний технічний стан транспортного засобу. Гальмівний супорт задній відноситься до дуже важливої ​​для будь-якого автомобіля – гальмівної системи, відповідаючи за ефективне гальмування.

Пристрій та функціонування заднього супорта

     Розбірка особливостей пристрою заднього і переднього супорта демонструє велику схожість, за винятком того, що до заднього приєднується також гальмо стоянки, а у переднього є велика перевага у вигляді кращого охолодження. Але в цілому, як один, так і інший складаються з металевого циліндра з поршнями та напрямними.

     При натисканні на педаль гальма піднімається тиск у гальмівній системі, що веде до видавлювання поршня циліндром та затискання колодки. Направляючі відповідають за повільний рух супорта, який дозволяє рівномірно розділити тиск на всі гальмівні колодки.

     Стоянкове гальмо практично у всіх випадках приєднується до заднього супорта і може бути механічним і з електроприводом. Відмінність між ними є в наявності електромотора, який замість тросика діє на поршень, впливаючи на колодки.

Які бувають несправності заднього супорта

     Супорт при експлуатації зазнає постійних навантажень, що ведуть до зносу та таких несправностей:

  1. Окислення поршня – недостатнє або відсутність тиску при натисканні на педаль гальма, внаслідок чого поршень не рухається з місця.
  2. Розгерметизація ущільнювачів поршня – при цьому відбувається слабке притискання колодок, витікання гальмівної рідини та заповітрювання системи.
  3. Ушкодження захисного чохла – призводить до забруднення та втрати дзеркальних стінок.
  4. Погана фіксація або тріщини – нерівномірний тиск на колодки, відкручування від кулака та випадання колодок.

    Щоб не допускати серйозних наслідків, потрібно вчасно проводити діагностику і не допускати жодних механічних пошкоджень будь-яких комплектуючих запчастин. Для цього зазвичай потрібно порівняти ефективність гальмування всіх коліс та візуально оглянути всі елементи супорту та прилеглих деталей.

    Якщо потрібно заміну деталей, то купити комплектуючі краще на авторозбиранні, яка має відмінний асортимент запчастин за доступними цінами для безлічі моделей автомобілів.