Гальмівні колодки

Колодки для гальм

    Для оптимальної безпеки автомобіля весь час винаходять відмінні пристрої, які допомагають гальмівній системі виконувати свою роботу на найвищому рівні. Одним із перших таких елементів були гальмівні колодки, які й досі не мають аналогів у практичності та надійності.

Призначення колодок

     Практично на всіх транспортних засобах використовуються схожі гальмівні системи, з принципом роботи, заснованим на силі тертя. Складові систем лише в окремих випадках можуть відрізнятися від стандартного, який включає гальмівні диски, барабани і колодки.

    Гальмування транспортного засобу відбувається за безпосередньої участі всіх вищевказаних елементів, адже при притисканні колодок до диска або барабана відбувається уповільнення або повна зупинка автомобіля. Розбирання процесу з наукового боку демонструє перетворення однієї енергії на іншу, внаслідок чого швидкість машини падає.

     На сьогоднішній день є два види гальмівних колодок, що використовуються на таких механізмах:

  1. Барабанні гальма – виготовляються під певним радіусом, враховуючи всі особливості пристрою барабана.
  2. Дискові гальма - плоскі колодки і виконані в невеликих розмірах, щоб оптимально розмістити деталь в супорт.

     Незалежно від виду, всі гальмівні колодки мають практично однакову конструкцію, що складається з металевого каркаса в основі, що має отвори для установки. З одного боку, розташована фрикційна накладка, що приклеюється на спеціальний надійний клей або заклепки.

Критерії вибору гальмівних колодок

     Незважаючи на простоту конструкції, вибирати колодки потрібно ретельно та відповідально, щоб забезпечити оптимальну безпеку автомобіля. Для цього можна купити необхідні запчастини на авторозбиранні, яка пропонує виключно якісну продукцію за доступними цінами.

     Крім якості матеріалу варто звернути увагу і на такі фактори:

  1. Оригінальність – рекомендовані та вироблені виробами виробниками автомобілів, які розуміються на деталях. У разі придбання неоригінальних, важливо віддати перевагу відомим та перевіреним брендам.
  2. Відсутність механічних пошкоджень – поверхня фрикційних накладок не повинна містити потертостей, сколів, тріщин та інших деформацій.
  3. Інформація на колодці – якісні вироби мають штампи та відмітки виробника, з належними специфікаціями.

     На вибір може вплинути і ціна – дешеві комплектуючі часто неякісні та здатні служити дуже нетривалий час.