Головний гальмівний циліндр

Головний циліндр гальм

    Найважливішим елементом усієї гальмівної системи будь-якого транспортного засобу вважається головний гальмівний циліндр. Завдяки йому забезпечується передача зусилля з педалі гальма на гідравлічний тиск шляхом перетворення сили дії.

Основні особливості головного гальмівного циліндра

     Гальмування залежить від впливу водія транспортного засобу на гальмівну педаль, що передається на інші елементи системи. Поршні запускають циліндри і притискають колодки до барабанів. Практично у всіх сучасних автомобілях встановлюються дискові гальма, які мають більш стабільну та кращу функціональність.

    Основним завданням головного гальмівного циліндра виділяють перешкоджання гальмівної рідини до стискання, під впливом інших зовнішніх впливів. В цей же час передається тиск, який не зазнає переривання і завдяки цьому робота виходить ефективною та досконалою.

     Функції головного циліндра:

  1. 1. Передача гальмівної рідини до циліндрів, внаслідок механічної дії на педаль гальма;
  2. 2. Правильне та якісне гальмування транспортного засобу, без ривків та збоїв, що відображається на безпеці водія та пасажирів.

Розбір пристрою автомобіля показує, що гальмівна система, разом з головним циліндром може відрізнятися в залежності від приводу, а також особливостей виробництва. Задні приводні автомобілі працюють за поперечною системою – перший контур спрямований на гальмування передніх коліс, а другий відповідає за задні. Передньопривідні мають більш досконалу систему – діагональну, де контури працюють по обидва боки – ліве колесо з правим.

Пристрій та принцип роботи головного циліндра

    Одним з кращих місць, де можна купити відмінні та оригінальні запчастини, є авторозбірка. Саме в цьому місці кожен зможе знайти для свого автомобіля необхідні деталі, які за якістю навіть кращі за нові.

     Структура головного циліндра гальмівної системи складна і складається з поршнів, бачка, пружин зворотної дії та ущільнювальних манжет, які зібрані в одному міцному корпусі. Для уповільнення або зупинки здійснюється натискання на гальмівну педаль, що передає зусилля на поршень контуру. Якщо в автомобілі є вакуумний підсилювач, то на поршень діє шток. При повній зупинці водій відпускає педаль, а всі частини системи повертаються на свої місця. Якщо буде втрачено герметичність в одному з контурів, то один з них працюватиме зі зменшеною ефективністю, хоча її буде цілком достатньо для гальмування. Виходу з ладу обох краще не чекати і важливо регулярно стежити за справністю.