Гальмівний шланг

Шланги в гальмівній системі

     Гідравлічна та гальмівна системи автомобіля відіграють ключову роль у правильній та безпечній продуктивності автомобіля, незалежно від стилю їзди та якості дорожнього покриття. Гальмівний шланг надає гарантію надійного пересування для транспортного засобу, водія та пасажирів, а також забезпечує ефективну роботу всієї системи протягом тривалого часу.

Конструкційні особливості та види трубок гальмівних

     Використання гальмівних шлангів почалося не з виробництва перших моделей автомобілів, але незадовго після цього застосування цих комплектуючих дозволило надати відмінні можливості, практичність і надійність в експлуатації.

     Основне призначення гальмівних шлагів полягає в передачі тиску, що виникає в системі і спрямовується на циліндри, які в свою чергу діють на гальмівні колодки, забезпечуючи гальмування. Так як шланги постійно функціонують під тиском, дуже важлива цілісність конструкції та якість виробництва деталей з надійних, міцних та стійких матеріалів. Розбирання показує, що складаються шланги з рукава та наконечників, завдяки яким відбувається приєднання. Стандартна кількість шлангів – 4, по 2 для всіх циліндрів.

     За видами гальмівні шланги поділяються на:

  1. Гумові – надійний варіант, що складається з внутрішнього покриття, сталевої сітки та тонкого покриття з гуми, що разом забезпечує відмінну міцність та стійкість.
  2. Армовані – всередині пластикова трубка, а зовні металева мережа, яка на більш ефективному рівні надає надійність. На сьогоднішній день багато виробників оснащують цей вид ще й третім шаром з ПВХ.

Діагностика несправностей шланг

     Першим слід проводити візуальний огляд шлангів, які часто можуть мати механічні пошкодження та тріщини, особливо при тривалій експлуатації. Необхідність такого огляду виникає в основному через наявність підтікань і витоку гальмівної рідини, до чого призводить порушення герметичності сполучних елементів і пошкоджень шлангів.

    Термін служби шлангів не визначається лише одними пошкодженнями, а має певний встановлений показник, який визначає виробник. Якісні оригінальні запчастини, які можна купити на авторозбиранні, відрізняються надійністю, але стандартний термін експлуатації в поодиноких випадках перевищує 100 тисяч кілометрів пробігу, а за екстремальних умов або агресивного стилю водіння ще менше.