Гальмівна система

Тормозна система в авто

    гальмівна система автомобіля – є однією з основних складових систем, яка використовується, щоб водій міг змінювати швидкість та зупиняти авто. Також вона призначена для тривалого та короткого утримування машини на місці.

Головні особливості гальм

     Виконання всіх своїх функцій на високому рівні, забезпечується завдяки поділу на такі головні види: основну (робочу), стоянкову та запасну.

   Основна система використовується для гальмування та повної зупинки. До неї відносяться – гідропривід та доповнюючі елементи. Сам же гідропривід поділяється на такі частини: циліндр, що гальмує, підсилювач, контури і гальмують циліндри робочого типу.

     Запасна використовується при неполадках або повноцінному виході з ладу робочої системи. Функціональність подібна до основної, і створена з метою використання як підстрахування.

    ¦Вигляд стоянки був придуманий для виконання наступних функцій:

  1. 1. здійснення гальмування аварійного чи екстреного типу;
  2. 2. утримування машини на місці протягом короткого або довгого часу;
  3. 3. безпечне стримування авто на спусках, при напрямку вгору або вниз.

Пристрій та стандартний принцип дії гальмівної системи

     Стандартний принцип дії досить простий і зрозумілий – спочатку здійснюється натискання на педаль, після чого все навантаження відразу йде до вакуумного підсилювача. Поршень гальмівного циліндра направляє робочу рідину до циліндрів, що працюють, і підвищує тиск у приводі, а поршні перенаправляють колодки до дисків. Наступне натискання буде тільки збільшувати тиск, що призведе до більшого уповільнення.

     Якщо говорити загалом, то гальмівна система представляє нескладний механізм роботи і використовується для з'єднання гальмівного пристрою з приводом. Само собою, пристрій використовується, щоб створити момент гальмування – період, який передбачає уповільнення транспортного засобу або його повної зупинки. Парковка розташована в області коробки або біля педалей, а робітник встановлюється безпосередньо в колесі.

     Розрізняють також барабанний тип, в якому за рухливу частину відповідає барабан, а нерухому представляють колодки або стрічки. Пристрій дискового типу здебільшого враховує дещо більшу кількість гальмівних елементів.

     На сьогоднішній день є достатньо розробок, які призначаються для полегшення гальмування та підтримки системи в робочому стані.