Гальмівний барабан

Задній гальмівний барабан

    Переважна кількість автомобілів старих моделей та сучасних випускають з установкою надійних та якісних пристроїв, що відповідають за багато функцій, комфорту чи безпеки. Гальмівний барабан є складовою гальмівної системи, необхідної та важливої ​​частини будь-якого транспортного засобу.

Конструкційні особливості та види барабанів

     Принцип функціонування гальмівного барабана в розбиранні демонструє простоту, яка проявляється у функціонуванні з однією метою – коли автомобіль гальмує, накладки гальмівних колодок прямують до барабана, притискають його, після чого транспортний засіб зупиняється. При знаходженні автомобіля у стоячому стані з увімкненим ручним гальмом, колодки знаходяться в блокувальному стані, не даючи прокручуватися колесам.

     Конструктивно, будь-які барабанні гальма мають схожий вигляд - циліндра з металу з фланцем, поверхня якого ідеально зачищена і в певних випадках оснащується ребрами жорсткості, які необхідні для підвищення ефективності та надійності. Втім, існують і відмінності, що дозволяє розділити барабан на два види:

  1. З суцільнолитою конструкцією – виготовляються з міцних металів методом лиття з обов'язковою обробкою фланця та поверхні, щоб уникнути нерівностей та інших дефектів, що негативно впливають на подальшу роботу.
  2. Складові – складаються з кількох частин: литого циліндра та фланця, який може бути точеним або теж литим.

     Найбільш поширеними вважаються цільнолиті, але складові демонструють кращу надійність і ремонтопридатність, щоправда з дещо більшою вартістю.

Несправності гальмівних барабанів

      У процесі роботи, гальмівні барабани функціонують при величезних навантаженнях з механічним і температурним впливом, що значною мірою призводить до підвищеного зносу, який може бути рівномірним або нерівномірним. Будь-який варіант зміни конструкції барабана призводить до погіршення ефективності гальмування та необхідності заміни, а у разі складового виду, то доступний і ремонт.

     Вибрати та купити відмінні запчастини за доступними цінами можна на авторозборці, де представлений широкий асортимент різноманітних комплектуючих, оригінальних та якісних.

     Заміна барабана необхідна при утворенні глибокої борозни, а також при тріщинах та деформаціях конструкції, тому що таку деталь небезпечно використовувати навіть в умовах спокійної та помірно швидкої їзди.