Гальмівний диск

Тормозні диски в автомобілях

     Тормозна система відрізняється важливістю для будь-якого транспортного засобу, без якої неможливо безпечно пересуватися і залишати автомобіль на стоянці навіть на рівній поверхні. Гальмівний диск відіграє ключову роль у даній системі, тому що при контакті та терті з колодками забезпечує уповільнення або повну зупинку автомобіля.

Призначення гальмівних дисків

     Гальмові диски є відносно новим винаходом, якщо порівняти з барабанами, які конструктори вирішили замінити та модернізувати. Повної заміни не відбулося і автомобілі продовжують оснащуватися тими та іншими пристроями, які разом забезпечують надійну продуктивність.

     Перші гальмівні диски виглядали як звичайна пластина з металу, що не передбачає охолодження та тепловідведення, що не забезпечувало належного ефекту, отриманого при обладнанні вентиляційних каналів та наскрізних отворів. Додатково допомагає забезпечувати дифузори, бампер або крила, що охолоджує ефект, а спеціальні отвори допомагають очищати робочу поверхню від забруднень.

     Тормозні диски виробляються в основному з чавуну, але завдяки сучасним технологіям почали використовувати кераміку та карбон, які правда відрізняються дорожнечею, але надійність прирівнюється до ідеальної.

Несправності та причини несправностей

    Розбір роботи гальмівних дисків показує, що ці пристрої значною мірою схильні до величезних навантажень, температурного впливу та механічних пошкоджень. Внаслідок цього спостерігається підвищене зношування, яке призводить до зменшення товщини диска, появи борозен або нерівних деформацій, внаслідок чого ефективність гальмування значно знижується. Багато в чому термін служби впливають такі факторы:

  1. Стиль водіння – при агресивній їзді та постійних пригальмовуваннях або різкому гальмуванні, експлуатаційний термін зменшується практично вдвічі.
  2. Якість виробів – погані комплектуючі завжди мають недовгий термін служби незалежно від манери водіння.
  3. Їзда по бруду та калюжах – перегрів колодок та сильне забруднення можуть призвести до деформацій та поломок.

     Оригінальні та якісні запчастини можна купити за прийнятними цінами на авторозбиранні, де пропонується оптимальний асортимент чудових комплектуючих.

     Ремонтні роботи або заміни гальмівних дисків потрібні при великій деформації, борознах, зменшенні товщини до критичної, а також якщо є тріщини та сколи.