Паливний насос високого тиску

Паливний насос високого тиску ПНВТ

Сучасні автомобілі мають великий вибір двигунів, а з бензиновими вже давно впевнено конкурують дизельні, що доповнюються новими розробками, з поліпшенням продуктивності. Практично на кожен транспортний засіб із дизельним силовим агрегатом встановлюється паливний насос високого тиску, який має важливе завдання – упорскування пального в циліндри.

Основні особливості та характеристики ПНВТ

    Даний пристрій може встановлюватися і на бензинових моторах, але тиск буде нижчим, порівняно з дизельними. Створення паливного насоса високого тиску відбулося дуже давно, але перші варіанти були дуже громіздкими, доки інженери фірми Bosch не довели пристрій до компактних розмірів, із забезпеченням оптимальної потужності та надійності.

    Паливний насос високого тиску в розбиранні демонструє складну конструкцію, яка складається з поршня та циліндра, що виготовляються з високоякісної сталі. Дуже важливо дотримуватись точних розмірів, щоб функціональність була на найвищому рівні.

     За конструкційними особливостями пристрій поділяється на такі види:

  1. Рядні – плунжерна пара відповідає за оптимальний тиск.
  2. Розподільні – плунжер може бути не один, створюючи потрібний тиск із запуском пального до циліндрів.
  3. Магістральні – забезпечують нагнітання палива в акумулятор.

Позитивні та негативні сторони видів ПНВТ

Рядний паливний насос має кількість плунжерних пар аналогічну з числом циліндрів, оснащуючи паливними каналами. Даний вид дуже надійний, а також невибагливий до якості палива завдяки можливості змащування елементів звичайним моторним маслом. розподільний вид оснащується одним або двома поршнями, які здатні працювати з усіма циліндрами. Цей пристрій має невеликі габарити та вагу, але подача пального відбувається на оптимальному рівні, рівномірно та ефективно. Єдиним мінусом можна виділити нетривалу роботу пов'язаних з паливним насосом деталей, тому для вантажних машин його використання буде як мінімум недоцільним.

     Магістральні насоси встановлюються в основному до систем Common Rail, відповідають за направлення пального в паливну рампу під дуже високим тиском. Поршній пристрій може мати один, два або три, а недоліки викликані дуже складною конструкцією.

     Купити всі необхідні запчастини та пристрої можна на авторозбиранні, де є відмінний вибір комплектуючих за доступними цінами.