Паливна система

Паливна система автомобіля

    Паливні системи виконують дуже серйозне і важливе завдання – подають бензин або дизель у циліндри, що приводить в дію двигун і відповідно, після чого рухається транспортний засіб. Подача здійснюється з паливного бака, а також дана система займається оберіганням та очищає паливо перед безпосереднім напрямком у двигун.

Загальні положення паливної системи

     Незважаючи на тип палива: бензин це чи дизель, сама система складається з таких елементів:

  1. 1.бак – резервуар, який використовується для оберігання палива та містить датчик, що передає інформацію на панель приладів;
  2. 2.паливопровідна система – трубки, за допомогою яких паливо подається і повертається;
  3. 3.насос – пристрій, який подає паливо через високий тиск до двигуна;
  4. 4.фільтри – очищають паливо від сміття та забруднень;
  5. 5.спеціальний пристрій, призначений для упорскування палива по циліндрах – форсунки.

     В окремих випадках ще зустрічаються пристрої, які утворюють паливоповітряну суміш – це карбюратори, застарілий варіант, хоча поки що досить часто зустрічаються.

Головні особливості паливної системи

    Єдина відмінність, яка становить різницю в бензиновому вигляді – це карбюраторні або інжекторні двигуни. Вони відрізняються принципом роботи, а також деякими подробицями пристрою.

     У карбюраторному вигляді, звичайно, є карбюратор, де змішується повітря з паливом. В інжекторній системі немає карбюратора, а повітряні маси подаються через дросельні вузли. З бака надходить паливо на підключені до паливної рампи форсунки. У таких системах зазвичай встановлюється блок керування, який призначається для виконання певних завдань.

     Також інжекторні двигуни можна поділити на два основні типи - моновприскування і розподілене впорскування. Моно впорскування - це наявність однієї форсунки, що розподіляється на всі циліндри. Система вже досить застаріла, тому не має особливого попиту та успіху.

     Куди краще поводиться розподілене впорскування – окрема форсунка на кожен циліндр, яка має певні різновиди з різним режимом роботи.

    Якщо розглядати паливну систему двигуна дизельного виду, можна відразу помітити такі особливості:

  1. 1.подача палива відбувається з дуже високим тиском, що призводить до займання паливоповітряної суміші;
  2. 2.такий тиск забезпечується завдяки спеціальному насосу, створеному спеціально під високий тиск.