Кришка бензобаку

Кришка паливного бака

     У будь-якому транспортному засобі, що працює на рідкому паливі, повинна бути кришка бензобака, призначена для захисту резервуара від попадання сміття та пилу, а також оберігає від витоків палива. Не можна недооцінювати кришку паливного бака, оскільки це одна з найнеобхідніших деталей усієї паливної системи, яка відповідає за виконання кількох важливих функцій.

Експлуатаційні особливості кришки бака

     Розбір конструкційних особливостей показує, що кришка не є складним технологічним винаходом, але має велику важливість для транспортного засобу. Розміри, форма, діаметр, глибина входження кришки залежать від горловини бака, а матеріал з якого вона може бути метал або пластик.

     Виробники особливо ретельно підходять до вибору матеріалів, тому що необхідно виготовляти деталі, здатні протягом тривалого періоду протистояти агресивним випаровуванням, та можливим перепадам температур.

     По конструкції можна кришку розділити на кілька видів:

  1. Проста – можливість закривати бак та захищати пальне від зовнішнього середовища.
  2. Модернізована – оснащена клапанами, які стабілізують тиск бака, а також замком.
  3. Спеціальна – з вбудованими датчиками та сенсорами, які відповідають за конкретні функції.

     Тому з розвитком сучасних технологій навряд чи можна назвати кришку бензобака простою пробкою, яка потрібна для однієї мети. За час експлуатації слід також ретельно стежити за щільністю прилягання та відсутності палива. Якщо з'являються якісь відхилення у функціонуванні, слід замінити кришку.

     Авторозбірка допоможе знайти та купити відповідні запчастини – оригінальні, а ціна доступна та вигідна для автовласників.

Місце розташування люка бензобака

   Лючок бензобака розташовується не з одного боку і це цілком логічно, тому що багато автомобілів відрізняються не тільки конструкційними особливостями, а й дизайном. Існує багато міфів та розмов з приводу розташування з правого чи з лівого боку, а багато хто вказує навіть на змову між країнами та континентами – з правого боку європейські виробники, а з лівого американські та азіатські.

     Однак підтвердження така інформація не отримала, а така відмінність поділяється за інженерними особливостями, які визначають все виходячи з конструкційних особливостей автомобіля. Є правда і люки бензобака, приховані під однією фарою або ззаду під номерним знаком.