Регулятор тиску палива
Регулятор тиску палива РДТ
Клапан мембранного типу, що піддається тиску з боку палива та пружини колектора, має назву регулятор тиску палива. Цей пристрій призначений для забезпечення оптимального рівня тиску у форсунках залежно від інтенсивності функціонування.
Робочі моменти та пристрій РДТ
Конструкція регулятора тиску складається з паливопроводу, бака, фільтра та форсунок. За своєчасну подачу відповідають насоси та перемикачі. Кількість палива, що впорскується, залежить від тиску в середині паливної рейки, розрядження, яке відбувається в колекторі і від тривалості функціонування форсунки. Для більш точного розрахунку палива, що впорскується, необхідний регулятор тиску, який враховує вищевказані фактори.
Розбір основних моделей пристроїв показує, що знаходиться пристрій на паливній рампі, а функціонування полягає від наступних моментів:
- Пальне з бака переміщується у фільтр, де піддається очищенню.
- Далі паливна суміш рухається в регулятор, де підтримується постійний та необхідний тиск.
Є варіанти, коли в системі автомобіля немає рециркуляції - саме тоді пристрій розміщується прямо в паливному баку, хоча принцип дії залишається колишнім, за винятком постійного тиску пального. У сучасних транспортних засобах вже з'явилися автоматичні регулятори тиску, які контролюють усі параметри через спеціальний модуль.
Головні ознаки неполадок
При тривалій роботі, яка не супроводжується оглядом та своєчасним обслуговуванням, будь-яка система або пристрій приходить у несправність, а регулятор тиску тим більше, тому що зазнає серйозних навантажень. Насамперед у механізмі може просісти пружина, яка відповідає за створення необхідного зусилля, і більша частина палива повертатиметься назад у бак. Це призведе до значного зниження потужності двигуна, відповідно і продуктивності інших систем.
При необхідності заміни запчастин, можна звернутися до авторозбирання, де купити оригінальні деталі можна за хорошими цінами.
Щоб зрозуміти, чи існує поломка, потрібно звернути увагу на такі ознаки:
- Двигун працює нерівномірно та зі збоями.
- Ускладнюється робота на холостому ході.
- При натисканні на педаль акселератора не відбувається жодної реакції або вона частково відсутня.
- Процес пересування відбувається з ривками та значним збільшенням витрати пального.
При будь-якій з таких ознак потрібно провести діагностику, знайти і вирішити проблему, щоб уникнути серйозніших проблем.