Блок керування підсилювача керма
Блок керування електропідсилювача керма
Підсилювачі керма були створені для полегшення докладаних зусиль водієм, при контакті з кермовим колесом, у багато разів покращуючи комфорт та простоту керування транспортним засобом. Контролює процес оптимальної функціональності – блок управління підсилювача керма, який за певними параметрами подає струм на електромотор, запускаючи його в роботу.
Головні переваги підсилювача керма
Блок управління підсилювачем керма передбачений для електричного типу механізму, але завдання та призначення не відрізняється від гідравлічного. Розбирання продуктивності дозволяє визначити такі позитивні сторони:
- 1. надійність та відсутність протікань;
- 2. краща точність налаштування керування;
- 3. невелика економія пального;
- 4. простота у технічному обслуговуванні;
- 5. легкість та комфортність управління.
Основною ж перевагою в порівнянні з гідропідсилювачем є можливість керувати автомобілем, навіть при виході з ладу електропідсилювача. У деяких випадках не порушується складність управління і певний відрізок часу керувати як і раніше комфортно.
Конструкція та принцип роботи електропідсилювача
Компонування складових електропідсилювача може змінюватися, але принцип роботи та комплектуючі запчастини ідентичні для всіх існуючих видів: виконавчий пристрій, блок керування та датчики. Більшість підсилювачів мають тільки датчики, що стежать, але в більш дорогих і сучасних моделях додаються ще й датчики швидкості пересування та обертів коленвала.
Крім спеціалізованих магазинів з запчастинами, всі відповідні та оригінальні деталі можна купити в такому відмінному місці, як авторозбірка. Особливо це стосується блоків керування, які іноді важко знайти на рідкісні чи застарілі моделі автомобілів.
Варіантів установки електропідсилювача лише два: в рульову колонку і на кермовий механізм, а компонування може бути – двовальне, шаро-гвинтове і з редуктором черв'ячного типу.
Що стосується принципу роботи, то тут все досить просто - поворот керма нудьгує торсіонний вал, після чого датчик передає дані на блок управління, який обробляє інформацію, порівнюючи її з іншими датчиками. Після цього обчислюється оптимальний розмір зусилля, що додається, а електромотор приводить в дію вал рульової колонки.
Блок управління підсилювачем керма є невибагливою у догляді деталлю, тому може експлуатуватися тривалий час при мінімальній увазі та помірному керуванні.