Блок керування двигуном (ЕБУ)

Електронний блок керування двигуном ЕБУ

     Правильна робота автомобіля, всіх його систем та механізмів залежить від відмінної та координованої функціональності всіх складових. Одним із головних і дуже важливих елементів є блок керування двигуном (ЕБУ), який контролює стан та діяльність цих механізмів.

Основні особливості ЕБУ двигуна

     Розбірка поломок електронного блоку управлінням показує, що від нього сильно залежні інші системи: електроживлення трансмісії, вихлопна та інші. Якщо говорити загалом - це "мозок" автомобіля, що відповідає за правильне функціонування багатьох систем. Блоки керування можна розділити на такі:

  1. 1. Двигуном.
  2. 2. Центральний.
  3. 3. Трансмісійно-моторний.
  4. 4. Гальмівною системою.

Також додатково розрізняються модулі: центральний, управління підвіскою, синхронізації і контролер кузова. Хоча з урахуванням постійного розвитку технологій, вони додаються з кожним роком, доповнюючи решту, щоб функціонування автомобіля було кращим і наближеним до ідеалу.

     У народі всі види називають одним лише словом – бортовий комп'ютер, але це не зовсім так, адже такі елементи є декількома окремими блоками, які відповідають за певні завдання. У деяких автомобілях їх не більше 20, а є приклади, де блоків понад 70. Всі такі запчастини може мати в асортименті гарне авторозбірка, а купити їх буде не такою витратною справою, як у спеціалізованих магазинах з новими деталями.

Конструкція блоку керування двигуном

    Головним з усіх видів, виділяється електронний блок керування двигуном, який на якісному рівні займається оптимізацією потужності, крутного моменту. Також він покращує контроль за витратою палива та іншими системами, тому не можна переоцінити важливість цього елемента у системі автомобіля.

Конструктивно блок включає коробку з процесором і встановленим програмним забезпеченням, куди надходить інформація з усіх контрольованих датчиків. Програмне забезпечення встановлюється для аналізу та проведення операцій з обчисленнями. Це допомагає позбавитися обмежень, які програмуються на заводі, розширюючи можливості, а також проводячи роботи з тюнінгу.

    ¦Будь-які несправності та поломки в блоці керування можуть призвести до серйозних відхилень, некоректно позначаючись на функціональності та майбутній експлуатації автомобіля.