Блок іммобілайзера

Блок керування іммобілайзером

     Захист автомобіля від угону здійснюється водіями різними способами, які тільки можливі. Найкращим і популярним вважається сигналізація, хоча багато хто додатково оберігається і механічними засобами блокування на кермо, педалі або колеса. До списку найефективніших засобів і блок іммобілайзера – механізм, що допомагає заблокувати певну систему.

Основні особливості іммобілайзера

    Останнім часом блок іммобілайзера встановлюється на сучасних автомобілях вже із заводу, незалежно від модифікації. Такий спосіб захисту відрізняється великою кількістю переваг, а також наділений зручністю використання через спеціальний ключ або брелок. Більш удосконалені моделі можуть блокувати всі системи автомобіля, навіть якщо зловмисники зможуть пробратися до салону та завести машину. У такому разі видобути бажане злодіям допоможе лише розбирання транспортного засобу на запчастини.

Стандартний іммобілайзер складається з трьох частин:

  1. 1. Блок керування.
  2. 2. Комутатор, що перетворює сигнал із ключа на блок керування.
  3. 3. Ключ або брелок, яким можна відкривати та закривати автомобіль, а також запускати двигун.

    З усіх цих частин, хороша авторозбірка може мати все, причому це не означатиме, що даний механізм був раніше вкрадений і представлений до реалізації. Оригінальні запчастини від провідних виробників можуть підходити один до одного, тому якщо модель застаріває та відправляється на розбирання, то потім є великий шанс за хороші гроші купити відмінні деталі.

Типи іммобілайзерів

     Загалом, конструкція та робота іммобілайзера проста і зрозуміла, але є кілька типів, які дещо відрізняються між собою.

     Контактні, зазвичай встановлюються із заводу, на автомобілі економ класу, а якщо їх немає у штатній комплектації, то практично у кожного виробника є опція додаткового замовлення. У комплект входить блок керування, зчитувач, ключ або брелок. Мітку для передавача можна встановити на дверному замку або замку запалювання, а зчитувач вже розташувати по різних місцях. Розблокування відбувається через введення коду на брелоку під час піднесення ключа до мітки.

     Безконтактні не передбачають жодних дій – радіомаяки самі роблять свою роботу, а для відчинення дверей та запуску двигуна потрібно мати ключ у кишені.

     Також є можливість встановити секретні кнопки, занурювальні та транспондерні іммобілайзери, спрямовані на більш вузький діапазон дії, але не менш практичний.