Кнопка аварійної сигналізації

Кнопка увімкнення аварійної сигналізації

     Аварійна сигналізація є одним із найважливіших пристроїв автомобіля, тому що вона має дуже важливе завдання – оповіщення учасників дорожнього руху про виникнення поломки або дорожньо-транспортної пригоди. Допомагає включити її кнопка аварійної сигналізації – загоряються всі покажчики поворотів та повторювачі.

Коли потрібно вмикати аварійну сигналізацію

   Кожен автомобіль, незалежно від марки, моделі чи року випуску випускається і повинен мати аварійну сигналізацію. Також правилами встановлено обов'язковий колір габаритів – помаранчевий, призначений для оповіщення про певну небезпеку. У деяких випадках аварійка вмикається для спілкування між водіями. Розбирання різноманітних ситуацій показує, що включати аварійну сигналізацію потрібно в багатьох із них, щоб не призвести до утворення інших:

  1. Поломка автомобіля або погіршення самопочуття водія, які призводять до зупинки прямо на дорозі.
  2. Зупинення на прохання працівників поліції.
  3. Якщо автомобіль пересувається до сервісного центру з певними несправностями, які допускаються правилами дорожнього руху.
  4. При буксируванні іншим автомобілем.
  5. Коли транспортний засіб займається перевезенням дітей.
  6. Рух колоною зобов'язує включати аварійну сигналізацію всім учасникам, навіть якщо один з них зупиняється.
  7. Дорожньо-транспортна пригода.

Пристрій кнопки аварійки

    Світлова сигналізація з кожним роком дедалі більше вдосконалюється, насичуючи транспортний засіб яскравими запобіжними вогнями. Раніше аварійна сигналізація включалася важелем, який найчастіше розташовувався під кермовим колесом, але зараз конструкція має більш складний пристрій. Першою зміною вважається зміна важеля на кнопку, яка передає сигнали на блоки, що складаються з реле та запобіжників.

    Якщо подивитися на конструкцію самої кнопки, то навряд чи можна побачити щось особливе – пластикова деталь, що приєднується до блоків і реле. Вона може автоматично включатися при фіксуванні бортовим комп'ютером складних ситуацій у функціонуванні автомобіля, але вимикатися самостійно не може.

    Як і всі пристрої та механізми автомобіля, кнопка аварійної сигналізації може виходити з ладу. Це відбувається багато в чому через обриви або перегорання певної частини електричного ланцюга, а також згоряння блоку. У такому випадку потрібна авторозбірка – місце, де за відмінними цінами можна купити будь-які необхідні запчастини для ремонту або заміни.