Кнопка ASR

Кнопка відключення ASR антипробусувальної системи

     Сучасні технології та механізми допомагають водіям автомобілів почуватися впевненіше та безпечніше на дорогах. У багатьох ситуаціях вистачає лише одного неправильного повороту керма або сильного натискання гальма, щоб автомобіль змінив траєкторію руху, не зовсім правильну сторону. Однією з систем, що допомагають, є “Automatic Slip Regulation”, яка відноситься до активної безпеки, а кнопка ASR, допомагає контролювати її роботу за потребою.

Функціонування та властивості ASR (antriebs schlupf regelung)

     Принцип роботи системи ASR дуже простий – вона спрямована на зниження крутного моменту, що передається на колесо, що буксує. Також контролюється тягове зусилля, щоб насамперед запобігти пробуксовці. Це дуже потрібна функція при їзді на слизьких і важкопрохідних ділянках дороги. Завдяки їй забезпечується краща курсова стійкість та підвищується прохідність автомобіля.

     Функціонування складається таким чином:

  1. Блок керування отримує дані, спрямовані з датчиків.
  2. Проводиться аналіз та порівняння швидкості обертання пробуксовувальних коліс з іншими.
  3. Зменшується швидкість обертання, без блокування диференціала, тому під час руху забезпечується різношвидкісний режим.

     При цьому вплив може здійснюватися такими способами: вплив на гальмівну систему та зменшення крутного моменту двигуна. Розбирання та розрахунок оптимальної швидкості відбувається для того, щоб уникнути перегрівання колодок та їх згоряння, а також закипання рідини.

Варіанти відключення ASR

     Система активної безпеки ASR передбачає встановлення обмеження швидкості, практично завжди до 50-70 кілометрів на годину. Якщо автомобіль їде зі швидкістю, яка нижча за обмеження, то система буде впливати на гальма і двигун, а вище – тільки на мотор.

     Однак за бажання можна відключити цю систему. Це робиться для можливості контролювати процес пересування на небезпечних ділянках, щоб тренуватись та регулювати їзду автомобіля в екстремальних умовах. Допоможе відключити антипробуксовочну систему кнопка ASR, якщо вона передбачена в автомобілі. В інших випадках слід дивитися на посібник з експлуатації, який описує процес відключення поетапно. Коли система не працює – на панелі приладів світиться спеціальна лампочка.

    Якщо система вийшла з ладу сама по собі, варто провести діагностику на питання поломок, і якщо потрібно, то підібрати і купити запчастини, замінивши їх. Допоможе це зробити авторозбірка – місце, де є оригінальні та якісні деталі за доступними цінами.