Кнопка включення кондиціонера

Кнопка кондиціонера

     Автомобільний кондиціонер є відмінним пристроєм, який допомагає очистити салон від сторонніх запахів, займається циркуляцією повітря і дозволяє регулювати температуру, забезпечуючи правильний мікроклімат. Цей пристрій працює за принципом звичайного холодильника, а кнопка ввімкнення кондиціонера допомагає регулювати його роботу. В окремих випадках за це відповідає блок керування, який залежно від ситуації вмикається або вимикає пристрій.

Принцип роботи кондиціонера

      В основу кожного кондиціонера входить холодоагент, який має властивість переходити з одного стану в інший, займаючись передачею або віддачею теплоти, а також холоду. Холодоагент може змінювати стан з газоподібного на рідке і навпаки, а основний принцип роботи наступний:

  1. Хладагент у формі газу прямує до компресора з підвищеною до 150 градусів температури.
  2. Прямуючи до конденсера, холодоагент переходить у рідкий стан і просувається у випарник.
  3. З випарника рідина просувається по розширювальних трубках, знижується тиск і холодоагент переходить у форму газу.
  4. Завершальним етапом виділяється подача холодоагенту до компресора, що означає замикання циклу.

Особливості управління

    Управління кондиціонером здійснюється за допомогою кнопки, яка призначена для увімкнення пристрою через блок керування. Якщо будуть якісь помилки підключення кнопки або замикання електричного ланцюга, то ввімкнути кондиціонер неможливо.

     У такому випадку потрібно діагностувати роз'єми та ланцюг, а у разі виходу з ладу – замінити їх. Знайти та купити відповідні запчастини допоможе авторозбірка, яка має безліч оригінальних деталей за хорошими цінами.

     Іноді проблема полягає у звичайній пайці на платі, які відповідають за передачу сигналів з кнопки на блок керування. Так як регулювання та контроль здійснюється за допомогою електроніки, система має вхідні та виконавчі пристрої, що поділяються на вмикачі та датчики. У сучасних автомобілях блок керування може бути окремим, хоча у більшості автомобілів він відноситься до двигуна.

     При неповноцінній роботі кондиціонера або виході його з ладу, потрібна професійна діагностика, тому що причин несправностей може бути велика кількість, обчислити які допоможе мультиметр та інші спеціальні пристрої. Відіграє велику роль та рівень холодоагенту, що також потрібно контролювати.