Повітряна система
Повітряна система автомобіля
Повітряна система автомобіля є однією з найважливіших, хоча і має дещо простіше будову, ніж, наприклад, паливна. Головним елементом у даній системі виступає дросельна заслінка, якій допомагають повітряні фільтри та рукави.
Головні особливості повітряної системи
Дросельна заслінка розташовується перед впускним колектором, а працює просто – чим більше прохід, тим більше проходитиме повітряної суміші. Збільшення повітря спричиняє більшу кількість палива, які разом організовують підвищену потужність. Таке збільшення відбувається через натискання на педаль акселератора, яке здійснюється водієм. Коли автомобіль працює на холостому ходу, заслінка повністю закрита, а повітря обходить її через спеціальний клапан.
Усі ці дії контролюються датчиками, які спеціально вбудовані в систему і стежать за кожною дією та положенням повітря, а також подальше його перетворення на паливоповітряну суміш.
Можна досягти значно більшої потужності та модифікувати впускний колектор. Цей пристрій потребує покращеного охолодження, яке дозволить дати максимальну потужність.
Докладніше про складові повітряної системи
Впускний колектор розроблявся спеціально для подачі паливоповітряної суміші від карбюратора до певних каналів, що розташовуються в циліндричних блоках. Такий виріб зазвичай виготовляється з алюмінієвих сплавів, що найкраще піклується про рівномірний розподіл паливоповітряної суміші.
Випускний газопровід має основне завдання виведення відпрацьованих газів. Виготовляється із сірого чавуну та чинить невеликий опір газопереміщенню.
Повітряний фільтр – це пристрій, призначений для очищення повітря, що надходить у мотор. Якісна, плавна і надійна робота здійснюється через багато пристроїв і систем, але попадання бруду і сміття може звести нанівець всі зусилля. За нормальних зовнішніх умов зношування двигуна зменшується через роботу повітряного фільтра в середньому на 20-25%, а якщо брати до уваги складні умови, то на цілих 190-200%.