Впускний колектор

Впускний колектор повітряної системи

    Двигун внутрішнього згоряння складається з безлічі елементів і механізмів, які забезпечують правильну його роботу, підтримуючи всі показники в нормі. Одним із таких, виділяється впускний колектор, який відповідає за збирання вихлопних газів із певних циліндрів, в одну трубу.

Що це впускний колектор

     Впускний колектор – це навісне обладнання для мотора, яке кріпиться до нього і з'єднується з вихлопною трубою. У деяких випадках він може закріплювати і до каталізатора, а розбирання функцій і завдань виявляє досить складні умови, в яких працює колектор. Основний матеріал для виготовлення - чавун, але багато виробників намагаються знайти оптимальний алюмінієвий сплав, щоб зменшити вагу і підвищити і без того хороші технічні характеристики.

     Температура вихлопних газів постійно досягає сотні, а в особливих випадках і тисячі градусів. Незважаючи на це, після того, як двигун був заглушений, його охолодження не займає багато часу, викидаючи невелику кількість конденсату. Це призводить до появи корозії на колекторі, від якої поки що немає відмінного і надійного засобу, що рятує на всі 100%.

Функціональність колектора

     Впускний колектор виконує такі основні функції:

  1. 1. Очищення камери згоряння від токсичних вихлопних газів.
  2. 2. Продування та заповнення камери згоряння.
  3. 3. Розподіл горючої суміші з певною консистенцією за конкретними циліндрами.

    Саме у впускний колектор надходить паливо і повітря, зустрічаючись і утворюючи суміш, яка необхідна двигуну для правильної роботи з оптимальною продуктивністю. Вже правильна суміш надходить у циліндри, рівномірно розподіляючись і прямолінійно заповнюючи камери. Багато досвідчених водіїв рекомендують своєчасно чистити впускний колектор, не допускаючи поломок та пошкоджень, оскільки це може призвести до серйозніших проблем.

   Всі необхідні запчастини має гарне авторозбірка, де купити їх можна за доступними цінами, не турбуючись за відмінну якість. Нові деталі не завжди кращі, старі, але оригінальні, тому що створюються з економією на матеріалі і часто не підходять через несупадні розміри.

    Крім основних функцій, впускний колектор має і додаткові. На ньому закріплюються: карбюратор, випускна заслінка, інжекторна система. При роботі у пристрої створюється вакуум, що використовується як сила приводів для склоочисників, підсилювача гальм та інших механізмів.