Витратомір повітря

Витратомір потоку повітря

     Витратомір повітря виконує важливу функцію - передає інформацію про кількість повітря, що надходить, в циліндри мотора, яка показується на електронному блоці управління. Практично кожна авторозбірка має в наявності подібні запчастини, що відповідають відмінному рівню якості. Незважаючи на те, що вони вже були у використанні, деякі з них виявляються кращими, ніж нові моделі.

Основні особливості витратомірів

     Сучасний світ вимагає від творців автомобілів більшої екологічності, яка визначається правильним співвідношенням повітря та палива, на всіх етапах роботи двигуна. Щоб простежити за цим рівнем і потрібен витратомір повітря, який називається датчиком масової витрати повітря. Цей елемент може використовувати як міру витрати обсяг і масу, тому й поділяється на два способи визначення:

  1. 1. механічний;
  2. 2. тепловий або термоанемометричний.

     Механічний тип ґрунтується на вимірах об'єму повітря, який переміщається пропорційно засувці, що рухається. Найвідомішими прикладами вживання механічного способу вважаються системи Jetronic, K-Jetronic. Починаючи з системи KE-Jetronic структура витратоміра повітря доповнюється потенціометром, який покращує керування. Найдосконалішою моделлю вважалася L-Jetronic, яка мала відмінні характеристики.

     Незважаючи на багато переваг: просте розбирання, ремонт та перевірка несправностей, механічний тип витратоміру повітря вже на двигуни не встановлюється, та й зустрічається дуже рідко.

     Теплові витратоміри не містять рухомих частин, внаслідок чого мають більш високу точність і практично не залежать від температури. Вони мають відмінну швидкодію з блоком управління, від чого якість інформації тільки покращується.

Несправності та їх причини

     Повний або частковий вихід з ладу витратоміра, помічається водієм через певні ситуації, з яких слід виділити наступні:

  1. 1. стрибаючі обороти двигуна при нормальній роботі;
  2. 2. не заводиться мотор або світиться лампочка Check Engine;
  3. 3. відсутність відповідної динаміки автомобіля при розгоні;
  4. 4. спостерігається перевитрата палива.

    Все це не на 100% означає, що вийшов з ладу саме витратомір, тому що можливі й інші проблеми. Однак перевірити його також бажано. Привести до поломок може перевантаження мотора, механічні пошкодження на самому витратомірі, але найчастіше трапляється природне старіння. Купити таку деталь можна нову, але багато гідних варіантів трапляється і бу, причому вартість не відрізняється високим рівнем цін, а замінити можна все й самостійно.