Ступиця розпредвала

Ступиця розподільного валу

     Розподільний вал вважається дуже важливим елементом для двигуна і відповідає за фази відкриття/закриття впускних клапанів, а також випускних. Ступиця розподільного валу встановлюється на вал і відповідає за передачу моменту, що крутить, до провідних колес.

Основні особливості ступиц розпредвалу

     Розбирання конструкції розподільного валу демонструє, що сам по собі пристрій може відрізнятися, але принцип роботи залишається тим же, незалежно від особливостей двигуна і розподільного валу. Коректна робота всіх елементів забезпечує ефективну роботу за достатньої потужності та коефіцієнта корисної дії. Практично у всіх випадках, розподільний вал виготовляється з цільного циліндра, виконаного з якісного металу, а деякі моделі мають збірні конструкції з накладками кулачків. Цілісні конструкції значно надійніші, тому й мають кращу популярність та поширеність.

     Додаткова міцність забезпечується шляхом:

  1. Гартування.
  2. Азотування.
  3. Лазерна обробка.

     Для отримання кращої потужності та ефективності роботи, особлива увага приділяється спеціальній формі кулачків, тому що вони призначаються для відкриття клапанів та подальшої подачі повітря з відведенням вихлопних газів.

Як виробляється ступиц розподільного валу

     Ступиця є центральним елементом обертової частини розподільного валу, що має спеціальний отвір для установки на вал або вісь, з оснащенням шпонкового паза, який відповідатиме за передачу крутного моменту. Також для цього призначається шліцевий профіль, а для виробництва маточини в основному застосовується легована сталь, що демонструє відмінні властивості.

     Виробництво відбувається на сучасному обладнанні, тому можливі дефекти та механічні пошкодження зводяться до мінімуму. Ступиця виготовляється з прокату круглої каліброваної сталі, яка допомагає економити матеріал, не збільшуючи вартість виробів. Багато запчастин за хорошими цінами можна знайти та купити на авторозборці, яка пропонує оптимальний асортимент різноманітної продукції для більшості марок та моделей автомобілів.

     Незважаючи на досконалість виробництва, величезні навантаження та природне зношування призводить до багатьох неполадок, що іноді ведуть до проблем серйозніше. Головними несправності можна визначити по сторонніх шумах, гулі під час руху та тріску, що означає проблему з підшипником.

     У будь-якому випадку своєчасна діагностика та обслуговування допомагає уникнути неприємностей зі маточкою розподільного валу, продовжуючи ефективне та комфортне пересування.