Шестерня колінвалу

Шестірня колінчастого валу

    Шестерня колінчастого валу – це шків, який має зубчасту форму, і використовується для передачі обертання на газорозподільний механізм. У цілому нині конструкція немає складного будівлі, але значення шестерні досить серйозне. Цей привід забезпечує правильну та стабільну роботу двигуна, підтримує високий коефіцієнт корисної дії, а також піклується про загальну безпеку під час руху транспортного засобу.

Основні особливості шестерні колінвала

     Використання шестірні викликано її позитивними властивостями, тому що плоский ремінь не можна використовувати через неефективність і неможливість забезпечити точне та синхронне обертання. Шестерня працює в особливо складних умовах і під високими навантаженнями, тому і значно схильна до ризику поломок або зносу. Дуже важливо стежити за її станом та вчасно проводити технічне обслуговування.

     У разі виходу з ладу, деталь можна замінити і на вже використовувану, але тільки оригінального типу. Такі шестерні відрізняються якістю та чудовими властивостями, чого не можуть надати деякі нові.

    Шестерня колінчастого валу встановлюється тільки після того, як повністю зібрати картер, а також із зовнішнього боку встановлений сальник. Правильна синхронізація роботи розподільчого та колінчастого валу, дозволяє досягти оптимальної ефективності роботи та подачі палива в циліндри. Також такий зв'язок піклується і про відведення газів після циклу згоряння, не засмічуючи решту деталей.

Варіанти поломки шестерень коленвала

     Звичайно ж періодичність заміни може бути різною для всіх автомобілів, але своєчасний догляд та діагностика у багато разів збільшує ресурс. Це стосується як ременя, так і самої шестерні. Основними ознаками зношування можуть бути:

  1. серйозне зниження коефіцієнта корисної дії;
  2. збільшується витрата палива;
  3. може раптово зупинитися двигун.

    Часто страждає насамперед ремінь, але при заміні варто уважно оглянути і стан шестірні. Також багато водіїв зауважують, що автомобіль стає поганокерованим, трясеться, а оберти плавають з відсутністю можливості підтримки стабільного показника.

     Тяги при розгоні практично немає, а бувають варіанти з непостійною та періодичною, яка знаходить напливами. Не допомагає й регулювання педаллю акселератора, обороти можуть залишатися на місці без реагування на зміни.