Механізм газорозподілу

Механізм газорозподілу в двигуні

     Плавна та якісна робота мотора автомобіля забезпечується при оптимальній подачі паливоповітряної суміші, а також випуску вихлопних газів у найбільш підходящі моменти. Основним пристроєм, який піклується про такі завдання, є механізм газорозподілу.

Призначення та види механізмів газорозподілу

     Двигун будь-якого виду, вимагає подачу паливоповітряної суміші, а також відведення відпрацьованих газів у найбільш підходящий момент і при необхідному розташуванні поршня. Завдання не з легких, але конструктори та інженери з кожним роком покращують можливості та продуктивність двигуна, а також механізму розподілу.

     Незважаючи на певні модернізації, принцип роботи залишається однаковим для всіх лише зі зміною габаритів або деяких складових. Все зрозуміло вже за назвою – система, яка відповідає за розподіл газів для подачі та відведення. Безсумнівно, система ГРМ вирізняється важливістю у роботі двигуна, оскільки завдяки ній забезпечуються головні його технічні характеристики:

  1. Потужність.
  2. Стабільність.
  3. Продуктивність.
  4. Обертання колінчастого валу.

    За класифікацією, мотори з газорозподільним механізмом можуть розділятися за розташуванням розподільного валу: з нижнім або верхнім. У нижньому випадку передбачається розміщення клапанів внизу, вгорі і зі змішаним варіантом. Верхневальні можуть бути з одним або двома розподільними валами, які мають свої особливості.

Як влаштований механізм газорозподілу

     Розбірка ГРМ показує обов'язкову наявність у пристрої групу та привід клапанів, розподільний вал і привід валу. Клапанна група комплектується впускним та випускним клапанами для оптимального змішування паливоповітряної суміші з подальшою подачею на циліндр. Приводи можуть бути різними конструкціями, які відрізняються для різних моделей автомобілів, відповідаючи за компенсацію рівня температурного розширення.

     Розподільний вал призначений для газорозподільних фаз, які забезпечуються кулачками та відповідними до них клапанами. Кожен кулачок має свою унікальну геометричну форму та розташування.

     Великий асортимент запчастин для багатьох автомобілів є на хороших авторозбірках, де можна купити оригінальні деталі за доступними цінами, якими можна не сумніватися.

     ГРМ – важлива і дуже потрібна частина систем мотора, яка потребує точного настроювання та своєчасного обслуговування, щоб уникнути проблем та серйозних витрат у майбутньому.