Вісь коромисла

Вісь рокерів

     Розвиток сучасних технологій дозволяє доповнювати та модернізувати автомобільні двигуни, які продовжують оснащуватися приводами клапанів, які найкраще функціонують, використовуючи вісь коромисла. Цей пристрій входить до системи ГРМ поршневих моторів, де клапани розташовані зверху.

Основні характеристики осі рокера

     Вісь коромисла є стрижнем, з певним набором деталей, що допомагають утримувати клапанне коромисло разом з відповідними елементами.

     Головними функціями пристрою виділяються такі:

  1. Правильне розташування коромисла щодо клапанних кулачків та розподільних.
  2. Змащення поверхні коромисла та інших деталей, що труться, а також роздача олії за системою ГРМ.
  3. Міцне та надійне утримання коромисла зі складовими, виступаючи як несучий силовий елемент.

    Іншими словами – вісь є головним несучим пристроєм для певних елементів газорозподільного механізму, а також бере безпосередню участь у подачі олії, приєднуючись до основної мастильної магістралі. Цей елемент відіграє найважливішу роль у продуктивності двигуна, оскільки призначений для забезпечення правильної роботи ГРМ. Будь-які несправності та дефекти варто відразу ж виправляти – знадобиться розбирання, при цьому вибирати потрібно аналогічні запчастини з чудовою якістю.

Яку вісь потрібно вибирати та особливості заміни

     Ось коромисла, втім, як і багато інших деталей автомобіля, виробляються індивідуально для різних моделей автомобілів та їх модифікацій. Це дозволяє точно підбирати пристрій під певний вид транспортного засобу, але також ускладнює пошук. Щоправда, якщо знайти хорошу авторозбірку – запчастини знайти буде легше, а купити дешевше, ніж у спеціалізованих автомобільних магазинах.

     Щоб не допустити помилок при виборі, варто керуватися рекомендаціями виробника щодо заміни запчастин, адже неправильна або невідповідна деталь не гарантує оптимальної роботи, а також знижується ймовірність точної відповідності при установці.

     Загалом, вісь коромисла дуже надійна і довговічна, але все одно має властивість зношуватися. Заміна повинна проводитися за дотримання інструкції з ремонту, де виробник вказує всі необхідні роботи та в потрібній послідовності. У будь-якому випадку потрібно буде виконати регулювання зазорів між коромислом та клапанами. У разі правильно проведеної заміни все працюватиме на оптимальному рівні, без проблем та необхідності ретельного технічного обслуговування.