Болт шестерні колінвалу

Болт шестерні колінчастого валу

    Функціонування валів автомобіля відбувається за допомогою елементів, що передають крутний момент на інші пристрої. Одним з таких провідних механізмів є шків кільчастого валу, який надійно та міцно закріплює болт шестірні колінвала.

Конструкція та типи шестерні коленвала

     Шестерня колінчастого валу має досить простий принцип роботи та конструкцію, при міцному та якісному виробництві запчастини. Але навіть така, на вигляд несуттєва і дуже міцна деталь іноді потребує заміни – без неї автомобіль не зможе функціонувати та підтримувати працездатність інших систем транспортного засобу.

    Саме це завдання має дотримуватися на повну, адже енергія обертання колінвала використовується майже всіма механізмами автомобіля, починаючи від обертання коліс, закінчуючи приведенням у дію генератора, помпи та інших. Тому розбирання конструкторських рішень демонструє, що для певних видів автомобілів використовуються свої шківи та шестерні.

Типи шківів:

  1.  під клиновий ремінь – застарілий варіант, який мав суцільнолиту конструкцію, максимально простого типу, але дуже надійного протягом всієї експлуатації двигуна;
  2.  зубчастий шків – зовнішній обід виготовляється із зубчиками, а внутрішня його частина має пази. Система покращена та полегшена, використанням ременя, а не ланцюга, як у більш застарілих моделях;
  3.  демпферний – додавання прошарку з гуми, що знаходиться між зовнішнім робочим диском та внутрішньою обоймою.

Ремонт та відкручування болта шестерні колінчастого валу

      У процесі пересування транспортного засобу, колінчастий вал також обертається, а болт шестерні затягується дуже сильно, для забезпечення кращої безпеки. Дуже важливо, щоб шків не зміг відійти від колінвалу, оскільки це серйозна поломка та загроза для водія з пасажирами.

    Саме цей фактор погіршує ремонтні роботи, тому що відкрутити болт шестірні є дуже важкою справою, без використання спеціальних засобів та інструментів. Також супроводжують інші фактори: коксування, іржа, пригорання.

    Щоб полегшити ремонтні роботи і не збивати з пантелику майстрів з водіями, виробники встановлюють праве різьблення. Болт у такому разі крутити потрібно проти годинникової стрілки. Процес не легкий, а й трапляється відносно рідко. Всі запчастини можна купити в такому відмінному місці, як авторозбірка, де представлені оригінальні деталі за доступною вартістю.