Шків коленвалу

Шків колінчастого валу

     Багато деталей, які знаходяться не на увазі, здаються багатьом несуттєвими, але насправді вони відіграють дуже значну роль у підтримці працездатності багатьох систем автомобіля. Саме таким можна назвати і шків колінчастого валу, який має простоту конструкції, але має чудову надійність.

Основні особливості шківа колінвала

     Велика кількість механізмів автомобіля, використовують для повноцінної роботи одержувану від колінчастого валу енергію, яка забезпечується за допомогою шківа коленвала. Він приводить у дію помпу, генератор, а також газорозподільний механізм. Шків буває різних типів, які відрізняються своїми позитивними сторонами та функціональністю. Рекомендувати окремий вид шківа нераціонально, тому що для конкретної умови експлуатації підійде своєрідний. Основних можна виділити три:

  1.  шків під клиновий ремінь - має конструкцію цільнолитої деталі, з пазом. Цей вид застарілий і використовується тільки у вітчизняних моторів, де є ремінна передача, призначена для генератора;
  2.  зубчастий – один із найнадійніших і міцніших, при дотриманні всіх правил експлуатації. На зовнішній стороні обода розміщуються зуби, що дозволяє максимально зблизити кут обертання валів;
  3.  демпферний – складається із зовнішнього та внутрішнього кілець, які з'єднуються гумовою прокладкою. Вона служить для гасіння вібрації та коливань.

Функції шківа колінчастого валу

     Шків колінчастого валу є важливою деталлю в двигуні, яка забезпечує енергією наступні пристрої:

  1.  генератор;
  2.  кондиціонер;
  3.  помпи з різним призначенням.

    Окремо варто виділити функцію гасіння вібрацій та амортизації поштовхів, які видає коленвал. Сучасний процес виробництва передбачає ще кращу балансування, що допомагає контролювати правильну та ефективну працездатність. При покупці варто звертати увагу на оригінальні деталі, саме вони, навіть уживані, зможуть надати оптимальну функціональність. Окремим плюсом на їх користь можна виділити перевірену якість, яку в нових деталях зараз рідко можна зустріти через бажання швидко та багато виготовляти деталі, менше звертаючи увагу на якість та надійність. Адже повноцінна та ефективна робота двигуна безпосередньо залежить від правильної спільної роботи колінчастого та розподільчого валу. Тому варто всерйоз ставитися до діагностики та технічного обслуговування шківа коленвала.