Розподільний вал

Розпредвал

    Розподільний вал в автомобілі відповідає за якісне і найголовніше правильне відкриття та закриття клапанів двигуна в послідовному порядку. Цей елемент відрізняється функціональністю, від якої в першу чергу залежить витрата палива, потужність, що розвивається в транспортному засобі, а також інші характеристики їзди.

Основні особливості розподільного валу

     Зовні, розподільний вал має вигляд стрижня, який оснащений певною кількістю кулачків. Кулачки є деталями, виготовленими в неправильній формі, які обертаються на осі розподільного валу. Їх кількість і розмір безпосередньо залежать від числа впускних циліндрових клапанів, які знаходяться навпроти них. Комплектація підбирається таким чином, щоб гарантувати правильне обертання, що призводить до спалювання палива циліндрами в рівномірному режимі.

    З кожної зі сторін кулачків, на розподільчому валі знаходяться опорні шийки, що відповідають за утримання валу в підшипниках. Не менш важливим елементом є масляні канали, від яких залежить зношування деталей, потужність двигуна, а також стабільної роботи. Вони мають вигляд наскрізного отвору, виведені до опорних підшипників.

     Конструкційні особливості, основні характеристики і розміри кулачків відрізняються між собою, перш за все в залежності від моделі мотора, тому розподільний вал може розташовуватися в головці циліндричного блоку, і біля його основи. Розташування зверху можна вважати найефективнішим, а також при ньому полегшується ремонт та догляд.

Робота та вибір розподільного валу

     Якщо детальніше розглянути форму кулачка, можна побачити схожість з краплею або дзьобом. На початку обертання, кулачок натискає на штовхач, що призводить до відкривання клапана. Так паливоповітряна суміш подається для спалювання. Наступний рух закриває клапан та відпускає штовхач.

     Сучасні конфігурації моторів, можуть мати у своєму складі відразу два розподільні вали, які припускають наявність двох пар клапанів.

     Розподільний вал деталь не вічна, і під впливом серйозних навантажень піддається поломкам та зношування. Тому краще ретельно стежити за цим, через можливі проблеми з багатьма іншими елементами. Також краще виглядають оригінальні деталі, навіть б/в, які краще деяких нових, випущених з метою економії та можливості якомога більше заробити. Хоча розподільний вал деталь складна у виробництві та потребує ретельного та якісного виготовлення.