Ліжко розпредвала

Постіль розподільного валу

   Місцерозташування розподільчого валу у верхній частині ГБЦ має цікаву назву – постіль розподільного валу. Саме тут розміщуються розподільні вали з надійною фіксацією.

Особливості конструкції розподільних валів

     Іноді можна зустріти конструкції з укладанням розподільних валів у ліжко з додатковим використанням підшипників ковзання, щоб поліпшити в кілька разів якість повертання. Розподільний вал є пристроєм у газорозподільному механізмі, який необхідний для відкривання та закривання клапанів у призначений момент, при певному положенні поршня.

    Розбірка функціонування розподільного валу та ліжка показує, що ці пристрої зазнають великих навантажень і зношуються під їх впливом. Якщо установка пройшла неправильно, разом із деякими змінами, то знос може підвищитися у багато разів.

     Постель распредвала, втім, як і розподільний вал може в процесі роботи піддаватися різним навантаженням, що виходять не тільки від неправильної установки, але і від роботи інших елементів двигуна. З головних причин, що ведуть до зносу, можна віднести:

  1. Величезний пробіг мотора - природне зношування, уникнути якого можна при нетривалих поїздках, але все одно він колись настане і важливо бути до цього готовим.
  2. Робота розподільчого валу та супутніх систем без мастила – брак мастильних матеріалів у значному обсязі збільшує зношування.
  3. Погана фільтрація та низький тиск масла – слід своєчасно замінювати та стежити за роботою фільтрів та масляного насоса.
  4. Перегрів двигуна – це може призвести до різноманітних поломок.

Ремонтні роботи з розподільних валів

    Спочатку, перед проведенням ремонтних робіт слід перевірити стан ліжка розподільного валу, тому що деталь може бути вже сильно зношеною і потребуватиме лише заміни. Звичайно можна відновити будь-які запчастини, але доцільніше буде замінити деталі, купити які вийде значно дешевше за ремонт. Підбираючи потрібні запчастини на авторозбиранні, є реальний шанс придбати оригінальні деталі з дуже вигідною ціною.

     Діагностика проходить за допомогою нутрометра – індикаторного пристрою, який допомагає показати всі необхідні дані та зрівняти їх зі стандартними, розрізняючи мінімальні та максимальні відхилення. Перед роботами потрібно знімати розподільний вал та привід ГРМ, а ремонт повинен проводитись на спеціальному верстаті. Самостійно виконати такі операції складно, тому краще звернутися до сервісного центру.