Прикурювач

Прикурювач автомобільний

    Дуже цікавим потрібним і вже багато років як функціональним пристроєм є автомобільний прикурювач. Основне призначення - підкурювати сигарети, вже давно в минулому, і можливо для цих цілей використовують пристрій тільки затяті курці, а решта вважають за краще підключати до роз'єму інші пристрої.

Як діє прикурювач

     Сам по собі, прикурювач не відрізняється великими розмірами, втім, і принцип роботи досить простий. Розбирання даного пристрою показує, що з'явився він дуже давно, можливо і разом з виходом першого автомобіля. У наш час прикурювач продовжують встановлювати практично у всі автомобілі, але функціональність дуже відрізняється від початкової.

    Пристрій складається з роз'єму з певним або стандартним діаметром і нагрівача. Підключається пристрій до бортової мережі транспортного засобу, використовуючи запобіжник, а утоплюючи занурювальну частину в роз'єм відбувається розжарювання нагрівача.

    Якщо не використовувати нагрівач, можна користуватися великою кількістю різної техніки, виробники якої зробили відповідний роз'єм або перехідник для таких пристроїв:

  1. Перевізні холодильники.
  2. Зарядні пристрої для планшетів, смартфонів, відеореєстраторів, GPS-навігаторів.
  3. Додатковий обігрівач.

    Список можна продовжувати ще дуже довго, хоча достатньо і цього переліку. Незважаючи на такий відмінний функціонал, зовсім недавно деякі виробники перестали оснащувати автомобіль прикурювачем, чим викликали шквал обурень від шанувальників. Всі звикли до використання прикурювача у вигляді розетки, яка підходить до багатьох девайсів.

Експлуатаційні особливості

    Однак не слід надто перевантажувати прикурювач потужними приладами, а також використовувати неякісні пристрої, які можуть призвести до займання транспортного засобу. Найпоширенішою проблемою виділяється перегорання запобіжника, до якого найчастіше наводить саме додаткова електротехніка, не розрахована на потужність пристрою. Автовласники, які вирішують перейти на запобіжник із значно більшою потужністю, також можуть розчаруватися, адже може згоріти гніздо прикурювача, що також здатне принести багато неприємностей.

     Не варто користуватися штекерами, які відходять і неякісно зібрані, оскільки це може призвести до короткого замикання. Відмінні запчастини високої якості можна купити на авторозбиранні, де асортимент представлений оригінальними деталями за доступною вартістю.