Подушка безпеки пасажирська

Подушка безпеки AIRBAG пасажирська

     Сучасна система безпеки автомобіля представляє поєднання багатьох пристроїв і механізмів, в яких особливе місце відіграє подушка безпеки пасажирська та водійська. Дані елементи захисту в більш дорогих та люксових автомобілях можуть встановлюватися також з боків та зверху, додаючи ефективності.

Особливості подушок безпеки

    Багато років для безпеки пересування використовувався лише ремінь безпеки, але сучасні технології та необхідність у додатковому захисті змусила конструкторів придумати щось нове. В результаті і з'явилися подушки безпеки, здатні розкриватися під час зіткнення за 0.2-0.4 секунди, встигаючи захистити область грудей та обличчя водія з пасажирами.

     Без цього пристрою ймовірність отримання травм дещо вища, ніж при повному встановленому пакеті: водійська та всі пасажирські подушки. Правда, розбирання деяких краш-тестів показало, що оснащення автомобіля подушками безпеки може і нашкодити, якщо вони встановлені неправильно або мають певні дефекти. Оскільки пристрій може вилітати зі швидкістю понад 300 кілометрів на годину, удар прирівнюється до найсильнішого, що призводить до переломів і травм.

     У конструкцію подушки безпеки входять такі складові:

  1. Сама подушка – компактно складена ємність, яка зазвичай виготовляється з нейлону і випрямляється під впливом швидкого наповнення повітрям.
  2. Сенсор – потрібний для визначення моменту, коли має вилітати подушка.
  3. Надувна система – призначена для надування подушки спеціальною повітряною сумішшю, відповідаючи також за швидкий постріл.

Види пасажирських подушок безпеки

      У сучасних автомобілях навіть з мінімальною комплектацією, передбачається встановлення водійської та пасажирської подушки безпеки. У транспортних засобах преміум-класу може бути шість і більше подушок, спрямованих на повний захист усіх місць.

    З основних виділяється фронтальні подушки, але також дуже популярною стає і пристрій захисту для колін, який значно знижує ризик отримання серйозних травм. Разом з ними особливо популярними стають і бічні подушки, адже зіткнення цього типу дуже поширені.

    Якщо подушка безпеки розкрилася, її слід повністю замінити. Вибирати запчастини варто оригінальні та дуже якісні, від перевірених виробників, бо цей захисний механізм добре рятує при аваріях. Авторозбірка допоможе купити відмінні подушки безпеки за оптимальними цінами, а в їхній надійності не варто сумніватися.