Система безпеки

Система безпеки

     Безпека транспортного засобу залежить від габаритів та ваги, а також міцності та надійності кузова, який повинен вироблятися з дуже міцного металу, що перевіряється на заводі та краш-тестах. Система безпеки автомобіля поділяється на активну та пасивну, але разом вони організовують відмінний рівень захисту під час зіткнень або дорожньо-транспортних пригод.

Пасивна система

   Першим засобом для пасивної безпеки можна виділити розмір автомобіля та якість металу кузова та інших деталей. Розбирання дорожньо-транспортних пригод показує, що вантажівки та позашляховики провідних виробників менше схильні до серйозних пошкоджень та травматизму, ніж купе та седани.

     Наступний пристрій захисту став справжнім бестселером і навіть нині без нього не можуть обійтися не тільки автомобілі, а й усі транспортні засоби, відомі у світі. Звичайно, це ремінь безпеки, який згодом тільки покращується і модернізується, але принцип роботи та ефективність залишається на найвищому рівні.

    Для заміни ременя були придумані подушки безпеки, які встановлюються не тільки з водійського боку та пасажирського, але вже є моделі з повним комплектом – спереду, ззаду, збоку і навіть зверху. Замінити ремінь не вдалося, але додатковий захист не зайвий, а лише покращив спокій при пересуванні.

     Можно відзначити також і підголівники, які попереджають травми від різкого руху голови.

Активні системи

      До активної безпеки відносяться спеціально винайдені системи, які були придумані досить давно, а деякі з'явилися кілька років тому. Запчастини до більшості систем безпеки є на хорошій авторозбірці, де оригінальні деталі можна купити за доступною та прийнятною вартістю.

     Які ж системи становлять активний захист:

  1. ABS – допомагає водію при гальмуванні без блокування коліс здійснити зупинку автомобіля, особливо на слизьких ділянках дороги.
  2. TCS – з цією системою про пробуксування провідних коліс можна забути незалежно від сили натискання педалі акселератора.
  3. ESC або ESP – призначений для контролю стабільності керування автомобілем при поворотах.
  4. Круїз-контроль – чудовий помічник для водія, що допомагає підтримувати швидкість пересування, не маючи залежності від дорожніх умов, а також відстежує та дотримується безпечної дистанції до транспортних засобів, що їдуть попереду.