Корпус масляного фільтра
Корпуса масляних фільтрів у двигунах
Основним пристроєм, який призначений для очищення та захисту дрібного сміття, смол, домішок масла з трансмісії та мотора, а також інших рідин, є масляний фільтр. Деталь має нескладні конструкційні особливості та складається з набору елементів, захованих у корпус масляного фільтра.
Призначення та конструкційні особливості
Відсутність масляного фільтра означало б для автомобільного двигуна дуже багато, але тільки негативне. Все дрібне сміття, нагар і продукти зносу прямували б безпосередньо на деталі мотора, що труться, тим самим зношуючи його в кілька разів швидше. Цей процес поступово переростає у серйозні поломки, розбирання яких веде до дорогого ремонту.
Можна виділити кілька видів фільтрів:
- Механічні.
- Магнітні.
- Центробіжні та гравітаційні.
Кожен з фільтрів має певні позитивні сторони і точно сказати, який з них краще не можна. Головною умовою надійної та якісної роботи буде оригінальність запчастини, яку можна зустріти в такому відмінному місці, як авторозбірка. Купити перевірені деталі за доступними цінами можна тут, орієнтуючись на марку та модель автомобіля, щоб підібрати оптимальні.
Головними частинами масляного фільтра є корпус, що утримує інші елементи та перепускний клапан. Корпус може дозволяти змінювати змінні картриджі або бути цілісним з іншими пристроями. Елемент, що фільтрує, може виготовлятися з будь-якого пористого матеріалу, а нові автомобілі оснащуються також протидренажним клапаном, що відповідає за стікання масла при вимкненому моторі.
Ознаки заміни масляного фільтра
Першим сигналом про заміну фільтра може бути зниження тиску в системі, ознаки якого виявляються таким чином:
- Стукання корінних та шатунних підшипників при швидкому відкриванні дросельної заслінки.
- Більш шумна робота двигуна.
- Нестабільна робота двигуна або скрутний запуск.
Дані проблеми краще не ігнорувати, бо наслідки можуть бути набагато гіршими і обійдуться значно дорожче. При виборі варто бути особливо уважним до моделі фільтра, а також краще віддавати перевагу якісним і перевіреним виробникам. Дешевий виріб не тільки погано виконуватиме свої функції, але й значно швидше вийде з ладу, що призведе до чергових витрат.