Масляний термостат

Немає доступних товарів

Слідкуйте за оновленнями! Тут буде показано більше товарів по мірі їх додавання.

Масляний термостат двигуна

   Однією з головних і дуже важливих пристроїв, що призначається підтримки необхідної температури спеціальної рідини, є масляний термостат. З його допомогою прискорюється нагрівання холодного двигуна, а також підтримується оптимальна температура під час навантажень та функціонування.

Призначення масляного термостату

    Захист двигуна від перегріву – це головна мета термостата, який у розбиранні не виділяється особливо складними конструкційними особливостями, а відповідає за дуже важливе завдання. Адже висока температура призводить до багатьох поломок не тільки двигуна, а й інших систем.

    Розташовується пристрій у патрубку, беручи участь також у відведенні нагрітої рідини в радіатор. Виготовляється термостат здебільшого з міді, але є і латунні. У сучасних автомобілях пристрій доповнюється восковою кулькою, яка розташовується в невеликому циліндрі, розгорнутому до двигуна. Віск здатний значно розширюватися, через можливість змінювати стан із твердого на рідке. Щоправда, добре працюють і спеціальні термоелементи, що функціонують залежно від встановленого рівня температури, який відповідає різним моделям автомобілів.

Які можуть бути несправності термостата

    Постійна робота термостата в не найпростіших умовах, призводить до ризику появи певних несправностей. Вони можуть бути незначними, але не звертати уваги і ігнорувати поломки не можна.

     Основними варіантами виділяються:

  1. Заклинювання.
  2. Зависання.

    Заклинює термостат при значному перегріванні двигуна, при цьому температура зовні не відіграє великої ролі. Клапан термостата здатний лише трохи відкритися, без можливості повного відкриття чи подальших дій.

     У такому разі двигун може закипати, а такий стан веде вже до більш серйозних поломок. Якщо сталося зависання термостата, то клапан зупиняється в повністю відкритому або відкритому стані, що призводить до повільного прогріву двигуна, а в зимову пору року оптимальна температура взагалі може не дійти до необхідного показника.

     Тому при виникненні навіть найменших збоїв у роботі, слід провести огляд та діагностику проблеми, з наступною заміною запчастин. Підібрати та купити необхідні деталі можна на авторозборці, яка пропонує оригінальні комплектуючі для багатьох марок та моделей автомобілів.

     Не можна зволікати і сподіватися на те, що повільна їзда або відсутність навантажень на двигун допоможуть уникнути закипання – термостат виконує важливі функції, тому і догляд за ним має бути відповідним.