Система змазки

Змастильна система двигуна

   Кожен автолюбитель отримує справжню насолоду від проведення часу за кермом, особливо коли тільки заводить двигун. Іноді здається, що все робиться просто і плавно, хоча за весь процес відповідає не одна система, яка рухає транспортний засіб. Однією з найважливіших виділяється мастильна система, яка має складну структуру і не менш важливе призначення.

Основні особливості системи змазки

     Система мастила дбає про забезпечення всіх інших систем мастильними матеріалами, які потрібні для правильної та довготривалої роботи. Двигун є безліч деталей, які в режимі роботи надають тертя один з одним. Це призводить запчастини до нагрівання, що значною мірою знижує ефективність роботи, а внаслідок і підвищує зношування.

   Саме для зниження тертя та максимального запобігання деталям від передчасного зносу, була придумана мастильна система. На неї покладаються дуже відповідальні завдання, основними з яких можна назвати такі:

  1. змащування робочих деталей;
  2. охолоджуючий ефект для поверхонь, що труться між собою, що допомагає запобігти розширенню;
  3. функція, що очищає, – очищення системи від металевої стружки, яка з'являється при терті.

Звичайно, значною мірою охолоджувати поверхні мастильна система не в змозі, тому в парі з нею працює радіатор. Наявність у система олії також здатна захистити деталі від корозії, що дуже важливо з метою безпеки.

Основні елементи змазки

Розбірка автомобіля показує, що мастильна система має непросту структуру, яка містить безліч елементів, що беруть участь у роботі. Їхня злагоджена робота підвищує ефективність автомобіля при пересуванні, а також піклується про якість деталей на довгі роки.

     З основних елементів мастильної системи можна виділити:

  1. масляний насос і фільтр;
  2. піддон картера;
  3. контури подачі мастила;
  4. маслоприймач;
  5. датчики перевірки рівня олії.

     У наш час практично будь-яке мастило має спеціальні присадки, які допомагають покращити роботу системи, просуваючи її на більш високий рівень.

     Більшість водіїв досі вважають, що авторозбірка – це найкраще місце, де можна купити відмінні та якісні деталі для заміни чи ремонту. Нові запчастини не завжди виправдовують очікування через тонкий метал та інші недоробки, а перевірені деталі, вироблені раніше, вже здобули заслуженість своєю якістю.