Масляний піддон

Особливості та будова масляного піддону

     Масляний піддон також називають картером двигуна. Його відносять до корпусу двигуна. Стандартно корпус ДВС за своєю будовою має 3 деталі:

  • масляний піддон двигуна;
  • блок із циліндрами;
  • головка вказаного блоку.

    Основних завдань у масляного піддону небагато. Його робота орієнтована на одне: піддон є резервуаром для масла двигуна. Але не варто думати, що якщо деталь має лише одну специфічну функцію, то вона зовсім неважлива і без неї можна обійтися. Адже навіть маленький гвинтик у цій цілій системі вирішує те, чи зможе машина рушити з місця. Тут йдеться про моторну олію. Щоб воно довго служило, йому потрібне місце для зберігання. Це завдання виконує масляний піддон (картер).

Основні завдання картера

     Масляний піддон також відповідає за:

  • закріплення колінчастого валу з нижньої сторони;
  • захист простору всередині двигуна від вологи, а також від накопичення пилу та бруду.

    На нижній частині картера знаходиться отвір. У нього зливається олія. Цей отвір закривається металевою пробкою з різьбленням.

     Маслові піддони виготовляють із чітко визначеного списку металів: чавун використовується в старих транспортних засобах, а алюміній і сталь у сучасних машинах. Також зустрічаються конструкції, виготовлені за допомогою високоміцного якісного пластику.

    Руховий картер повинен мати великий запас міцності. Все це з того, що деталь знаходиться на дні машини. Вона одна з перших спричиняє удар від нерівностей дороги. Над масляним піддоном знаходиться колінчастий вал. Він прикріплений між картером та блоком циліндрів. До картера його чіпляють болтами, а ущільнюють герметиком чи специфічною прокладкою.

     Масляні піддони схожі за формою на ванну або резервуар. Часто мають ребристу конфігурацію. Цей момент забезпечує додатковий рівень стійкості, а також дає додаткове місце для здійснення теплообміну, який відіграє основну роль при приведенні норми температури моторного масла. Для підвищення міцності всередині картера роблять розміщені ребра поперечно. Вони також відіграють роль посадкового місця для підшипників, призначених колінчастому валу.

   Якщо мотор в автомобілі двотактний, то масляний піддон є його повноцінною деталлю. Подача суміші, в яку входить олія, повітря та паливо, проходить саме від картера. У ньому змішуються всі зазначені елементи.

    Коли картер пошкоджується, то витікає моторне масло. А це дуже важлива рідина, без якої неможлива повноцінна робота агрегату.

     При поломці картера потрібно відразу вибирати новий. При підборі запчастини відповідно до вашого авто допоможу менеджери. На сайті представлена ​​оригінальна продукція бездоганного стану.