Масляний фільтр

Масляний фільтр двигуна

    Працездатність та продуктивність автомобіля значно знижується, коли зношений або має погану якість складання масляний фільтр. При заміні варто дуже ретельно підходити до його вибору, віддаючи перевагу тільки оригінальним запчастинам, виготовленим перевіреними виробниками.

Визначення та влаштування масляного фільтра

     Масляний фільтр - це деталь, спеціально призначена для очищення масла двигуна від різноманітного сміття, яке може потрапити в мотор. Цей процес у багато разів зменшує можливість перетворення олії на абразивну суміш, яка здатна працювати тільки на шкоду, порушуючи цілісність елементів двигуна.

     Розбірка принципу роботи показує, що за очищення масла в першу чергу відповідає фільтруючий елемент, розташований усередині корпусу фільтра. Він може виготовлятися зі спеціального паперу, зібраного в гармошку і має товстий шар. Папір піддається складним хімічним складом для покращення своєї функціональності та міцності, підвищуючи надійність та експлуатаційний термін.

     Спеціальний папір обертається навколо труби з металу - циліндра, що щільно закріплюється металевим кільцем. Якщо прикріплення недостатньо надійне, робота фільтра буде неповноцінною та короткочасною. Масляний фільтр виділяється багатофункціональністю, а в його завдання входить також збереження потрібної кількості олії в магістралях після зупинки мотора.

     Конструкційно можна розділити пристрій на: нерозбірний (заміна відбувається повністю всього фільтра) та розбірний (фільтруючий елемент піддається заміні).

Основні види масляних фільтрів

     Незважаючи на найпростішу структуру, фільтри можна розділити на такі види, що залежать від способу очищення:

  1. Механічна очистка.
  2. Гравітаційні.
  3. Центробіжні.

     Також, можна виділити і магнітні, які мають дуже простий принцип роботи та досить хорошу надійність.

    Розділяються фільтри і за способом змащування: повнопоточні, частковопоточні та комбіновані. Перший варіант найпростіший, але має відмінні здібності очищення, правда може сильно і швидко забруднюватися. При частковому очищенні відбувається лише певна кількість олії, решта ж частина може потрапити в двигун. Комбінований тип є найдосконалішим, тому що має переваги повного та часткового.

    Будь-які запчастини за чудовими цінами та з подібною якістю є на хорошій авторозборці, де їх можна підібрати під потрібний автомобіль та купити.