Блок керування АКПП

Блок керування автоматом коробкою

Автоматична коробка передач вважається досить складною системою, що складається з комплексу пристроїв, що підтримують правильне та оптимальне функціонування. Але найголовнішою частиною в системі, незважаючи на тип і модель коробки, є блок управління автомат коробкою АКПП.

Основні особливості блоку управління коробкою автомат

    Розбір блоку управління автоматичною коробкою передач показує, що це складний пристрій з набором різних мікросхем і чіпів, які приєднуються до процесора. Цей агрегат аналізує та контролює велику кількість змінних параметрів, отримуючи інформацію від датчиків.

     Загалом пристрій має модуль пам'яті, де прописується спеціальне програмне забезпечення, а мікропроцесор спрямований на обробку даних, отриманих від датчиків. Всі запчастини та деталі допоможе знайти авторозбірку, де можна їх відразу купити за доступними цінами, не турбуючись про якість, адже все оригінальне та перевірене.

     Раками раніше, блок управління автомат коробкою являв собою простий постійно запам'ятовуючий пристрій, який програмувати не було можливим. Це не давало варіантів для покращення та модернізації, тому провідні автомобільні компанії вирішили створити досконалішу версію. Якщо розглянути нинішні АКПП та порівняти їх із минулими, то можна з упевненістю сказати, що їм це вдалося.

     У нових моделях блоку управління автоматичною коробкою передач можна поміняти алгоритми за допомогою спеціального програматора, що допомагає налаштовувати та адаптувати АКПП під більш гнучкі показники.

Несправності в роботі АКПП

До поломок та виходу з ладу зазвичай призводять такі фактори:

  1. 1. Механічні ушкодження.
  2. 2. Перегрів та коротке замикання.
  3. 3. Попадання води на проводку, контакти чи роз'єми.
  4. 4. Використання неперевірених програм та прошивок.

    У будь-якому з перерахованих випадків, автоматична коробка передач працюватиме неповноцінно, а в деяких моментах і зовсім перестане функціонувати. Виявиться все через неможливість увімкнення певних передач, ривки, стукіт або удари, і аварійний режим з миготливою лампочкою на панелі приладів.

     Діагностика та ремонтні роботи коробки автомат дуже складна робота, тому дуже важливо стежити і дотримуватися всіх рекомендацій виробника з експлуатації. Ремонт проводиться за допомогою спеціального обладнання та займає чималу кількість часу, а також коштів.