Гідротрансформатор АКПП

Гідротрансформатор АКПП

    Дуже важливим зовнішнім вузлом, який займається передачею крутного моменту від двигуна до трансмісії, є гідротрансформатор АКПП. Також цей пристрій призначений для розгону, який забезпечується за допомогою двох турбін, що обертаються.

Головні функції гідротрансформатора

     По-іншому гідротрансформатор називається ще гідромуфтою, тому що система має схожий принцип роботи, як і попередник - надаючи зчеплення мотора з коробкою. Розбирання роботи механізму показує, що гідротрансформатор вимикається, але момент передається безпосередньо, а потужність не втрачається.

     Не дивлячись на той факт, що гідротрансформатор встановлюється зазвичай поза конструкцією коробки передач, він є її частиною і безпосередньо з'єднаний з гідравлікою трансмісії. Управління відбувається за допомогою гідроблоку, а всі неполадки можуть впливати на функціональність маслонасосу та АКПП загалом.

     Основні функції полягають у наступному:

  1.     1. Збереження коробки передач при різкій зміні швидкості при розгоні та гальмуванні – за це відповідає демпфер та гідравлічна рідина.
  2.     2. Робота над підвищенням обертального моменту.

Причини несправностей гідротрансформаторів

    Головних причин, які ведуть до несправностей, може бути кілька. У більшості випадків гідротрансформатор працює до заявленого терміну та піддається ремонту. Першою причиною можна виділити нерівномірне стирання блокувального фрикціону, який призводить до появи великої вібрації та перегріває олію. Це веде до засмічення та забитих клапанів гідроблоку, що згодом може перетворитися на значно більшу кількість проблем із автоматичною коробкою передач.

     Вібрації та перегрів також призводять до проблем з масляним насосом, а це вже значно серйозніше проблеми, що ведуть до дорогого ремонту та можливої ​​заміни. При необхідності багато запчастин можна купити у спеціалізованих місцях продажу, а також більшість оригінальних деталей має авторозбірка.

   Значний збиток для автоматичної коробки передач становить знос фрикційної накладки. У принципі без неї АКПП може цілком нормально функціонувати, але зношування збільшується у багато разів, при цьому засмічується масло і можуть забиватися канали гідроплити. Звичайно ж, все веде до перегріву, який не приносить нічого корисного в жодній із систем автомобіля.

    Якщо вчасно не виявити проблему і не стежити за станом АКПП і гідротрансформатора, то можна влетіти на дорогий ремонт або набагато гірше – заміну.