Тросовий привід КПП

Тросовий привід коробки передач

    На сьогоднішній день багато автоконцернів пропонують досить великий вибір транспортних засобів, що відповідають сучасним вимогам, володіючи відмінними технічними характеристиками та можливостями. Тросовий привід КПП є відносно новим видом конструкції, що надає безліч переваг та позбавляє певних проблем.

Конструкційний пристрій тросикових приводів

     Розбірка коробки передач з тросовим приводом демонструє не найскладнішу конструкцію, завдяки якій перемикання відбувається за допомогою міцного тросика. При перемиканні швидкостей у таких КПП немає проблем із необхідністю докладання зусиль, і навіть на максимальному рівні усуваються вібрації, передані мотором на кузов. За допомогою троса здійснюється:

  1. Позбавлення невеликих вібрацій на сидіннях та педалях, що дозволяє відчути повний комфорт при поїздці.
  2. Чітке перемикання передач.

   Тросова система складається з перемикаючого механізму, приводного керуючого пристрою, тросів та тяги. Направляючий кут тросів можна змінювати за допомогою опор, що складаються із спеціальних кронштейнів, де розташовуються гнізда для тросика. Коробка перемикання передач з тросовим приводом, на відміну від важелів-куліс, використовує багатоконусні синхронізатори, що дозволяє чітко перемикати передачі та забезпечує підвищену надійність конструкції.

     Втім, не можна сказати, що новий варіант КПП повністю відрізняється від колишнього – це та сама коробка, але з великими змінами та модернізацією. Тросовий привід має кращі якості і при погодних змінах, а також відзначається зменшення масла, що заливається, більш ніж на 25%.

Комфорт при експлуатації КПП

     Сама по собі, коробка передач відноситься до складної конструкції, а для деяких водіїв перемикання передач є непростим завданням, яке спрощується при набутті досвіду водіння.

     Коробка передач з тросовим приводом викликає захоплення та захоплення у всіх автовласників, які хоч раз мали з нею справу, адже відсутні неприємні вібрації, а автомобіль заводиться легко та майже безшумно. Істотно зменшилися і зусилля, необхідні для перемикання, а кожен рух легкий та практично непомітний.

    Через постійного використання, навіть такий варіант КПП може зношуватися і виникають певні неполадки, які можна відремонтувати або купити підходящі запчастини на авторозбиранні для повної заміни.