Куліса АКПП

Куліса автомат коробки АКПП

   Всі без винятку автомобільні деталі зношуються і надають безліч неприємностей для автовласників. Особливо це стосується непомітних та практично невідомих пристроїв, таких як куліса АКПП. Безпосередня участь водія при впливі на кулісу автоматичної коробки мінімальна, але вона теж може виходити з ладу.

Огляд конструкційних особливостей пристрою

     Куліса АКПП багато в чому залежить від моделі автомобіля, тому що на сьогоднішній день існує безліч видів коробок передач, дещо відрізняються між собою. Загалом автоматична коробка перемикання передач складається з таких складових:

  1. Гідротрансформатор.
  2. Планетарний ряд.
  3. Сталевий та фрикційний диски.
  4. Прокладка та сальник.
  5. Корпус та куліса.

    Розташовується куліса безпосередньо під важелем перемикання, а у разі АКПП – під селектором. Якщо потрібно розбирання, то до основних елементів можна дістати із салону, а заміна вимагатиме повного знімання, але вже залазячи з боку днища.

У механічній коробці передач, експлуатаційний термін спливає значно швидше, тому що куліса не піддається постійному втручанню від важеля перемикання, а      працює залежно від умов пересування. На функціонування впливає попадання сміття з брудом і особливо недолік мастила.

Ознаки поломок куліси АКПП

     Більшість сучасних автомобілів має практично ідеальні автоматичні коробки передач, але й вони не застраховані на зношування. Особливо страждають від численних проблем куліси АКПП низькоякісних складання або з ненадійними деталями, а також механізми з великим експлуатаційним терміном.

    Авторозбірка має відмінний асортимент комплектуючих, які якнайкраще підійдуть багатьом автомобілям. Купити відповідні запчастини можна за доступною вартістю, а якість порадує не один десяток тисяч кілометрів.

     Які ж можуть бути ознаки неправильної роботи:

  1. Збільшений люфт селектора.
  2. Хруст і тріск при перемиканні.
  3. Передачі не відповідають швидкості та оборотам.
  4. Неправильне перемикання та перестрибування передач.

     Якщо невеликий люфт цілком допустимо при поїздках, то інші ознаки краще відразу виправити, діагностуючи можливі неполадки. Ремонтні роботи автоматичної коробки передач коштують значно дорожче, ніж механічної, тому важливо правильно стежити та своєчасно обслуговувати цю систему.