Автоматична коробка передач

Автомат коробка

Автомобільні технології розвиваються з кожним днем ​​і привносять безліч відмінних розробок, які допомагають водієві при пересуванні, а також полегшують навантаження на саму машину. Однією з таких досягнень стала автоматична коробка передач (АКПП), яка прийшла на зміну механічній, додавши комфорту під час їзди та простоти керування транспортним засобом.

Основні особливості АКПП

    Даний пристрій забезпечує автоматичний вибір передач, без прямої участі водія, тільки в особливих випадках – рух з місця, задній хід або вимушене перемикання, якщо це передбачено конструкцією. Відмінно поводиться автомат, як на завантажених дорогах міст, так і при швидкісному русі на автобані або гоночному треку. З нею зможе впоратися кожен, але особливості управління та експлуатації слід запам'ятати, і обов'язково дотримуватись.

   Якщо не дотримуватися рекомендацій виробника та бувалих водіїв, можна занадто рано вивести з ладу коробку передач, яка коштує чималих грошей. Може допомогти заощадити авторозбірка, де є шанс знайти та купити відмінні запчастини на заміну, але краще правильно користуватися пристроєм, не доводячи до втрат.

Автоматична коробка складається з таких основних компонентів:

  1. 1. Планетарна передача – відповідає за зміну передач залежно від пересування.
  2. 2. Гідравлічні компоненти управління – для їх правильної роботи потрібна відповідна спеціальна рідина, яка подається через клапани, що управляють муфтами та планетарною передачею.
  3. 3. Гідротрансформатор – аналог зчеплення для механічної коробки.
  4. Нові автомобілі можуть оснащуватися додатковими датчиками, які передають інформацію на блок керування, внаслідок чого передачі перемикаються з найкращою точністю.

Характеристики та призначення коробки автомат

    Головною характеристикою автоматичної коробки є кількість передач. Практично всі сучасні автомобілі мають чотири- або п'ятиступінчасту коробку, але спортивні та люксові машини можуть оснащуватися передачами і більше.

    На друге місце можна виділити швидкість перемикання – параметр, який залежить від електроніки, датчиків та конструкції автомобіля. Розбирання цих характеристик показує, що виробник може відштовхуватися від різних параметрів, які потрібно врахувати під час створення та максимально правильного настроювання.

     Призначення виділяється своє для різних типів людей, але в будь-якому випадку – це значне полегшення їзди, особливо у напружених міських умовах.