Датчики АКПП

Датчик автоматичної коробки АКПП

     Автоматична коробка перемикання передач являє собою дещо спрощений варіант водіння для водія, але має складну конструкцію, керовану електрогідравлічною системою. Датчики АКПП у свою чергу допомагають стежити та передавати точну інформацію про всі зміни: швидкості, температури, тиску та положення селектора перемикання.

Основні види датчиків автоматичної коробки

    Головною метою керування автоматичною коробкою є пошук найкращого моменту для перемикання відповідної передачі. Розбирання всіх положень показує, що з визначення оптимального моменту потрібно враховувати багато різноманітних чинників і параметрів. Саме для цього і потрібні датчики, здатні надавати блоку керування, необхідні дані.

    основними видами виділяються наступні датчики:

  1. 1. Швидкості.
  2. 2. Тиск.
  3. 3. Температури.
  4. 4. Положення селектора.

     Крім таких пристроїв сприяння в роботі надають й інші датчики, що мають певну конструкцію та завдання.

     Датчик положення селектора відповідає за передачу даних на блок управління при зміні передач. Це необхідно для ефективної роботи гідравлічної системи, яка правильно запускає передачі відповідно до режиму руху. Цей пристрій має й інші функції: увімкнення ліхтарів при включенні заднього ходу, контроль стартера у положенні нейтральної передачі або в режимі паркінгу.

     Датчик швидкості, а точніше їх може бути в сучасних автомобілях кілька, займаються фіксуванням частоти обертань вхідного та вихідного валів. Завдяки йому досягається правильний контроль за навантаженням на двигун і підбирається оптимальна передача. Також контролюється робота коробки. Датчик температури виглядає як терморезистор з корпусом і чутливим елементом. Пристрій стежить за температурою рідини в коробці, щоб уникнути перегрівання механізмів та системи.

     Датчик тиску визначає частоту циркуляції рідини в АКПП і може поділятися на дискретний та аналоговий.

Додаткові датчики

    Крім основних можна виділити також і додаткові датчики: педалі гальма, газу та розміщення дросельної заслінки, які є не менш важливими та необхідними.

     Всі вище вказані пристрої має гарне авторозбирання, яке допомагає водіям підібрати та купити запчастини відмінної якості за доступними цінами.

     Всі разом, датчики забезпечують правильну роботу автоматичної коробки передач, не доставляючи дискомфорту під час експлуатації автомобіля