Автоматична трансмісія

Автоматична трансмісія автомобіля

     Сукупність пристроїв та механізмів, спрямованих на з'єднання двигуна з провідними колесами, зміною тягового зусилля та швидкості називається трансмісією. Автоматична трансмісія стала вдосконаленою механічною версією, зі значним полегшенням перемикання передач і передачі крутного моменту до колес від мотора.

Основні особливості автомат трансмісії

Розбір пристрою трансмісії транспортного засобу показує, що в основному її склад складається з таких частин:

  1. 1. Коробка передач.
  2. 2. Зчеплення або гідротрансформатор.
  3. 3. Планетарна, головна та карданна передача.
  4. 4. Диференціал.

      Залежно від конструкційних особливостей автомобіля, список може поповнюватися, адже розвиток машинобудування не стоїть на місці і згодом вигадуються нові механізми та пристрої. Всі запчастини та додаткові деталі, має хороше і велике авторозбирання, де можна купити все за значно меншими цінами, ніж у спеціалізованих магазинах з новими деталями.

Основними показниками, які повинні дотримуватися трансмісією, є наступні:

  1. • Надання високої тяги та швидкості автомобіля під час руху.
  2. • Комфорт та простота керування транспортним засобом.
  3. • Надійність роботи при тривалому використанні та різних навантаженнях.
  4. • Простота в ремонті, високий коефіцієнт корисної дії, невеликі габарити.

     У нових автомобілях також ставиться великий наголос на безшумність, яка покращує відчуття при поїздці, додаючи процесу морального задоволення.

Пристрій та робота трансмісії

     Автоматична трансмісія має можливість перемикання передач самостійно, залежно від дорожніх умов та швидкості пересування. З її допомогою забезпечуються комфортні та затишні умови для водіння, у скрутному автомобільному міському потоці або на трасі. Водію потрібно переключити вручну лише напрямок – вперед чи назад, а якщо конструкція передбачає, то примусово за передачами: від першої до четвертої.

   Виділяється також і роботизована трансмісія, яка автоматично перемикає передачі та роз'єднує зчеплення за відсутності гідротрансформатора. Незважаючи на автоматизацію процесу, така трансмісія є звичайною механікою, що має дискове зчеплення. Усі необхідні дії здійснюються сервоприводами, режими для водіння доступні: автоматичний та ручний. Правда ручний називається так тільки опосередковано, тому що для перемикання потрібно вручну натискати на кнопку важеля перемикання, що зазвичай знаходиться під кермом.