Рульовий амортизатор

Амортизатори для кермових рейок

   Кожен із встановлених в автомобілі амортизаторів, призначений для виконання одного завдання – позбавлення від вібраційних коливань. Одним із найпотрібніших в автомобілі виділяється кермовий амортизатор, який поглинає вібрацію при кермовому керуванні під час пересування.

Визначення кермового амортизатора

     Незважаючи на встановлене завдання – позбавлятися будь-яких коливань, жоден, навіть найсучасніший та покращений амортизатор, не зможе повністю усунути вібрацію, особливо на поганих дорожніх ділянках та на бездоріжжі. Тому максимальна можливість амортизатора – досягти найвищого зниження амплітуди коливань. Для кермової тяги це дуже необхідно і корисно, тому що значно підвищується комфортність керування для водія.

     Рульовий амортизатор не повинен бути помітним у роботі, не перешкоджаючи управлінню. Розбирання основних пристроїв показує, що амортизатор складається з двостороннього або одностороннього механізму з пружиною, причому зовнішній вигляд дуже схожий на стійку підвіски. У такому амортизаторі є спеціальні клапани, за допомогою яких можна відрегулювати та контролювати амортизаційні властивості.

     Пристрій поділяється на два основні види:

  1. Телескопічний – нагадує стандартний амортизатор, у якому конструкція складається з циліндричного корпусу та штока з поршнем. Встановлення відбувається в основному вздовж кермового керування.
  2. Роторний – функціонує за принципом телескопічного, але конструкція абсолютно від нього відрізняється. Цей вид міцніший і надійніший, а застосовується в основному на дорогих і спортивних автомобілях.

Позитивні та негативні сторони

     При виході з ладу кермового амортизатора відчуватиметься значно менший комфорт при керуванні, хоча продовжувати їздити можна без проблем. Якісні запчастини за доступною вартістю можна купити на авторозбиранні, де представлені оригінальні деталі від перевірених виробників.

     Переваги рульових амортизаторів помітні:

  1. пом'якшуються удари під час пересування;
  2. стає менше стукіт підвіски;
  3. практично відсутня вібрація при гальмуванні, їзді на високій швидкості, неякісному балансуванні та інших факторах;
  4. підвищується комфортність та легкість в управлінні.

    З недоліків можна виділити лише необхідність прикладання більше сили при обертанні керма, але показник настільки невисокий, що важко може бути тільки дітям, а інші звикають і рекомендують амортизатор до встановлення.