Рульове керування

Рульове керування в автомобілі

    Однією з головних систем у пристрої автомобіля, вважається кермо, яке є поєднанням механізмів і вузлів, спрямованих на забезпечення поворотів і положення керма. Завдяки цій системі відбувається безпосереднє керування автомобілем та підтримка необхідного напрямку коліс при русі.

Пристрій кермового керування

  Конструкція кермового керування складається з таких кермових елементів:

  1. 1. колесо - основне призначення полягає в управлінні із зазначенням напряму подальшого руху. Нинішні варіанти кермового колеса додатково обладнуються різноманітними кнопками, які відповідають за конкретні завдання, а також подушкою безпеки;
  2. 2. колонка – призначена передачі зусилля від рульового колеса до рульового механізму. На рульовій колонці також встановлюється замок запалювання та основні органи управління;
  3. 3. механізм – передає зусилля, які виробляють водій, через поворот керма до приводу;
  4. 4. привід – включає кермові тяги, важелі і наконечники, які передають зусилля від кермового механізму;
  5. 5. додаткові елементи.

     У нових автомобілях і деяких старих, присутні підсилювачі рульового керування, які у багато разів полегшують можливість повороту.

Типи кермового керування

    Система рульового управління поділяється також і на такі типи: рейковий, черв'ячний і гвинтовий. Рейковий використовується у легкових машинах і має досить просту конструкцію, якій притаманний високий коефіцієнт корисної дії. Черв'яковий надає чудову маневреність і дозволяє повертати колеса на більший кут. Гвинтовий є покращеною версією попередніх двох і має кращі характеристики.

     Також слід звернути увагу і на систему підсилювача:

  1. 1. гідравлічний – проста конструкція та компактність, дозволила цьому виду набути непогану популярність та поширеність;
  2. 2. електричний – новий вигляд, який допомагає економити паливо, простий в експлуатації та їзді;
  3. 3. електрогідравлічний – покращений вид гідравлічного підсилювача, що приводиться в дію електричним двигуном, а не двигуном внутрішнього згоряння.

     Також, на сьогоднішній день популярними виділяються такі системи, які доповнюють рульове управління – активне, динамічне та адаптивне. Активне допомагає підкоригувати кут повороту, залежно від швидкості та дорожнього покриття. Динамічний працює за тим же принципом, але з використанням електричного двигуна, а адаптивне не передбачає жорсткого зв'язку керма з колесами.