Кермо, комплектуючі керма

Комплектуючі рульового колеса

     Рульове керування являє собою цілу систему важливих механізмів і пристроїв, які допомагають змінювати положення коліс, повертаючи їх у необхідні сторони. Якби не кермо, комплектуючі керма, то автомобілем неможливо було б керувати, тому що відомі в минулому варіанти з використанням важелів дуже незручні та некомфортні.

Конструкційні особливості керма

     Розбір конструкційних особливостей рульового управління показує, що система складається з декількох механізмів, взаємне функціонування яких забезпечує правильне керування автомобілем.

     Пристрій складається з таких елементів:

  1. Руль – за його допомогою здійснюється вказівка ​​напряму для майбутніх маневрів транспортного засобу.
  2. Рульова колонка, механізм та привід – колонка передає зусилля від керма до механізму, який перетворює їх та спрямовує на привід коліс. Привід у свою чергу поділяється на тяги, наконечники та важелі, спрямовані на передачу зусиль до поворотних кулаків.
  3. Гідропідсилювач, електропідсилювач, електрогідравлічний підсилювач – полегшують можливість повертати кермо, підвищуючи комфортність пересування.
  4. Комплектуючі – електронні системи, амортизатор, подушка безпеки, різні кнопки та важелі.

     При цьому варто зазначити, що кермо безпосередньо пов'язане з підвіскою транспортного засобу, тому важливо стежити за правильною роботою обох, своєчасно проводячи технічне обслуговування.

Основні види та можливі неполадки керма

    Рульовий механізм може відрізнятися залежно від встановленого редуктора, який має такі стандартні види:

  1. Речковий – найпопулярніший, тому що має високий коефіцієнт корисної дії та нескладну конструкцію.
  2. Черв'ячний – надійніший, ніж попередній і дозволяє забезпечити відмінну маневреність.
  3. Гвинтовий – найефективніший вид, який має схожий принцип роботи з черв'ячним, але з набагато більшими перевагами.

     Велика різноманітність запчастин для багатьох марок і моделей авто є на авторозборці, де можна купити за доступними цінами деталі з відмінною якістю.

    Щоб не допускати дорогого ремонту або заміни основних комплектуючих, потрібно постійно стежити за станом усієї системи та звертати увагу на основні ознаки можливих неполадок. Такими є: биття та вібрації в кермі, стукіт та гуркіт при повертанні, люфти, а також труднощі при користуванні.