Лямбда-зонд

Лямбда-зонд - датчик залишкового кисню

    Турбота про екологію підштовхнула розробників до застосування в транспортних засобах такого пристрою як каталітичний нейтралізатор. Це механізм, який призначений для зменшення шкідливих частинок у вихлопних газах. Але великий мінус у тому, що цей пристрій не завжди працює повноцінно. Йому потрібний постійний контроль паливно-повітряної суміші, а саме її складу. Для виконання цього завдання вигадали лямбда-зонд або, як його ще називають, датчик кисню.

     Знак лямбда в транспортних засобах вказує на кількість надлишкового повітря в суміші для ДВЗ, тобто на коефіцієнт цього надлишку. Тому лямбда-зонд за своїм призначенням призначений для регулювання оптимального відсоткового співвідношення палива та повітря.

Як працює лямбдазонд

    Оптимальний склад наступний: 1 частина на палива на 14,7 від частини повітря. При таких показниках лямбда дорівнюватиме 1. Такого результату може досягти виключно система живлення, яка працює на електронному упорскуванні. У ньому вбудований ланцюг для зворотного зв'язку з лямбда-зондом.

    Для того, щоб дізнатися кількість надлишкового повітря, потрібно визначити скільки О2 у вихлопних газах. З цією метою лямбда-зонд встановлюють перед каталізатором, розміщеним у впускному колекторі. Блок управління системою упорскування паливної суміші реагує на показання датчика та змінює склад суміші до оптимального за допомогою контролю кількості палива, що подається до циліндрів.

    Деякі транспортні засоби оснащені двома лямбда-зондами. Другий вбудовують з боку виходу каталізатора. Завдяки йому максимально точно регулюється функціонування каталізатора та склад суміші.

Зміни в автомобілі після поломки

При виході лямбда-зонда з ладу виникнуть такі наслідки:

  1. - блок управління почне функціонувати відповідно до усереднених параметрів, які були записані в його пам'яті раніше;
  2. - склад горючої суміші буде далеким від ідеального;
  3. - підвищиться витрата палива;
  4. - двигун нерівномірно працюватиме на холостому ходу;
  5. - у вихлопних газах стане значно більше шкідливих частинок;
  6. - потужність роботи двигуна зменшить у показниках.

     При поломці лямбда-зонда машина залишатиметься на ходу, але якість її роботи стане набагато гіршою. Тому розумний водій подбає про покупку нового зонда. Зробити це можна у нас. В асортименті сайту відмінні товари з Німеччини. З ними навіть поряд не стоять китайські підробки.