Система випуску

Система випуску в автомобілі

    На провідних місцях в автомобілі виділяється система випуску вихлопів, яка перетворює рев мотора на приємний і не гучний для вуха звук, а також піклується про зменшення токсичних речовин, що викидаються в атмосферу. Випускна система має складну конструкцію, де на високому рівні мають функціонувати всі її елементи.

Функціональність та призначення системи випуску

     У минулому столітті система випуску використовувалася для однієї мети – вивести газ із мотора, щоб не перенавантажувати силовий агрегат, продовжуючи його експлуатаційний термін.

     На сьогоднішній момент функцій додалося:

  1. Зменшення звукової хвилі, що походить від роботи двигуна.
  2. Зниження токсичності та температури вихлопів перед випуском.
  3. Захист салону від попадання газів.
  4. Регулювання витрати пального в меншу сторону.

    Окремо можна виділити особливості нинішнього тюнінгу, який навпаки пропонує не зменшувати звучання, а розширити його, щоб навіть бюджетний автомобіль звучав, як спортивний, за допомогою зміни вихлопних труб та інших пристроїв.

     Розбірка системи випуску показує, що вона складається з декількох елементів, які дбають про правильність та ефективність функціонування. Колекторна труба потрібна для видалення вихлопів, що вже згоріли, і насичення нової суміші палива. Каталізатор призначається зменшення токсичних речовин, а резонатор рівняє звукові хвилі і коливання, допомагаючи глушнику. За допомогою вихлопної труби завершується цикл випуску вихлопів за межі системи.

Причини та ознаки несправностей системи вихлопу

     Зниження потужності, погане прискорення та тяга, гучне ревіння двигуна та стрибки обертів є основними причинами поломок вихлопної системи. Також усі несправності обов'язково супроводжуються попаданням газів у салон, а з вихлопної труби виходять хмари чорного диму. Запускати та ігнорувати такі ознаки настійно не рекомендується, тому що вихлопні гази засмічуватимуть інші системи та двигун, що призведе до дуже дорогого ремонту.

     Знайти та купити відмінні оригінальні запчастини на заміну можна на авторозборці, яка має достатній асортимент із широким вибором моделей та марок автомобілів.

    З основних причин, що ведуть до неполадок, виділяється корозія та різні механічні пошкодження. Пошкоджені деталі не справляються з великими навантаженнями і виходять з ладу, завдаючи чимало неприємностей власнику автомобіля та оточуючим.