Газорозподільна заслінка
Газорозподільна заслінка ГРЗ
Газорозподільний механізм є дуже важливим і потрібним елементом, який призначається для насичення циліндрів двигуна повітряно-паливною сумішшю, а також позбавлення від газів, що відпрацювали. Все відбувається залежно від робочого циклу, забезпечуючи надійну функціональність. Важливим елементом всього ГРМ, є і газорозподільна заслінка, яка призначена для регулювання і контролю сумішей, що надходять.
Конструкція ГРМ
Механізми, які необхідні для газорозподілу діляться на клапанні та золотникові. Клапані більш поширені та частіше використовуються, тому що забезпечують дещо кращий газообмін.
Розбір конструкції показує, що головні елементи ГРМ такі:
- - розподільний вал та його привід.
- - Клапани, пружини, кріпильні запчастини.
- - Газорозподільна заслінка.
- - З'єднувальні деталі – шланги, коромисли та інші.
Розподільний вал і його привід відповідає за оптимальне відкриття, а також закриття клапанів, яке здійснюється завдяки кулачкам, що мають відповідне положення під певний вид мотора. Від моделі та виду двигуна залежить конструкційна особливість розподільного валу, оснащуючи додатковими елементами. Клапани виготовляються з жароміцної сталі, підвищуючи стійкість, твердість і зносостійкість. Кожен із циліндрів має мінімум по 2 клапани, хоча багато сучасних моторів вже оснащуються по 3 або 4.
Газорозподільна заслінка – це також повітряний клапан, який допомагає регулювати тиск впускної системи, а також об'єм повітря.
Всі необхідні запчастини допоможе підібрати і купити авторозбірка - відмінне місце з широким асортиментом різноманітних оригінальних деталей. Якщо виникає потреба в заміні якогось елемента, все є в авторозборці, а доступні ціни допоможуть зберегти бюджет.
Можливі неполадки газорозподільної заслінки
Датчики, які допомагають заслінці регулювати подачу повітря, та контролює тиск, повинні працювати завжди справно, не надаючи неправдивої інформації. Поломки датчиків значною мірою впливають на роботу інших систем, які також подають сигнали на блок керування.
Неполадки, що виникають, окрім цієї проблеми, такі:
- 1. Нестабільність обертів двигуна.
- 2. Глине мотор при перемиканні передач.
- 3. Велика витрата палива, яку неможливо контролювати.
- 4. Знижена потужність двигуна.
Правильна експлуатація та своєчасне обслуговування допоможе позбавитися багатьох проблем, які можуть виникнути в процесі експлуатації.